Opera 8.50PL i Java

w dziale Opera
BrokenglaSS napisał(a):

Wiem, było. Ale u mnie nie działa. Robię coś nie tak albo jestem skończonym idiotą. Mam Operę 8.50 PL (Win XP Pro SP2) i Sun Java Runtime Environment version 1.5. Opera zainstalowana na dysku E:, katalog profilu oraz opera6.ini na C:. Poprawne ścieżki do opera.jar i opera.policy (do tych na E:, ale też kopiowałem katalog /classes do katalogu profilu na C:). I najdziwniejsze jest to, że jeśli podam ścieżki względne (gdy /classes jest na C:) to Java, np. na Kurnik.pl, działa. Ale wejdę na forum.gazeta.pl i pojawia się komunikat (czemu na forum GW?) o złych lub braku wpisów w opera6.ini w sekcji [JAVA] w Security Policy. No ale ja mam tam wpisy (Opera Classpath i ten Security Policy). Podaję ściężkę bezwględną. Dostaję komunikat o braku wpisu w Opera Classpath, zarówno przy wchodzeniu na nieszczęsną GW jak i Kurnik.pl.

I pamiętam, że Java w Operze mi działała tylko przy wydaniach z załączoną Javą. W późniejszych już nie działało. BTW, w Opera9p1 (instalowana w oddzielnym katalogu) też Java po wejściu na forum GW nie działa, ale nie ma żadnych komunikatów.


EDIT: Forum zmusza do myślenia. Problemem były polskie znaki w ścieżce bezwzględnej. Jak na razie wyeksportowanie /classes do folderu bez pliterek i zmiana w Opera6Def.ini i opera6.ini na C: i E: pomogło. Tak, plik był zapisywany w UTF-8, ale bez BOM.

quiris napisał(a):

Forum zmusza do myślenia.

To bardzo mi miło wink