Problem z Operą

w dziale Opera
blejz napisał(a):

Mam następujący problem z Operą. Ostatnio pojawiają się dziwne czarne pola, paski; ikony znikają; tekst się "rozmazuje" po stronie. Nie pomaga nic poza zamknięciem i ponownym uruchomieniem przeglądarki. Możecie zobaczyć jak to wygląda tutaj: [img]http://img148.imageshack.us/img148/2518/operashit9eg.jpg. Na problem narzekał też mój kolega, męczył się z tym przez miesiąc po czym przesiadł się na FF. Ja przesiadać się nie chcę, ale przyznaję, że też mnie to zaczyna poważnie wkurzać.
Wie ktoś co może być powodem takiego zachowania i czy można na to coś poradzić?
Pozdrawiam, blejz.

Zajec napisał(a):

Używanie niestabilnych sterowników karty graficznej?

blejz napisał(a):

Nie mam pojęcia o ich stabilności, używam polecanych do GF 6600GT 66.93. Spróbuję któreś z serii 70 i zobaczę czy coś się zmieniło.

Zajec napisał(a):

Korzystasz jeszcze z Win 98? Bo na stronie http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp po wyborze
Graphic Driver -> GeForce and TNT2 -> Windows XP
są już sterowniki 81.85

blejz napisał(a):

Nie korzystam z Win 98, a sterowników używam takich jakie odpowiednie do mojej karty graficznej. Po co mi 81.85 które są optymalizowane pod 7800GTX? wink

Zajec napisał(a):

Originally posted by blejz:

Po co mi 81.85 które są optymalizowane pod 7800GTX?

Nie pisałem o "GeForce Go 7800 GTX" tyllko "GeForce and TNT2" - czyli chyba o tych, które będą pod Twoją 6600?

blejz napisał(a):

OT: Sterowniki mają to do siebie, że różne wersje przeznaczone są do różnych serii GeForce'ów. Nie jest to podział ustalony przez nVidię, ale wystarczy zapytać na dowolnym forum zajmującym się hardware czy podkręcaniem, by dowiedzieć się jakich najlepiej używać.
Tych driverów używam z powodzeniem od pół roku, nie miałem żadnych problemów nawet z najnowszymi grami, więc nie sądzę by była to ich wina. Niemniej jednak, jak już powiedziałem spróbuję nowszych.

dobweb napisał(a):

Mam ten sam problem co blejz.
Dzieje się tak chyba na niektórych stronach i po pewnym czasie od uruchomienia opery.
Ciągnie się to u mnie od kilku poprzednich wersji opery i jest wkurzające.

janbar napisał(a):

Wyczysc cache i otworz przegladarke bez stron, pozniej surfuj jak zwykle, az do wystapienia objawow, wtedy zamknij wszystkie strony i wyczysc cache przegladarki. Zacznij otwierac po kolei strony z historii pojedynczo i sprawdzaj , czy wystapia objawy, po kazdej stronie zamykaj ja i czysc cache, itd. az znajdziesz te strone przy, ktorej objawy znow wystapia. Sprobuj tez na samym poczatku zanim po raz pierwszy wyczyscisz cache, wylaczyc jave, javascript i wtyczki, i zobacz czy ten problem wystepuje, na stronach, na ktorych go widziales wczesniej.

Pozdrawiam,

janbar.smile)

nunio napisał(a):

Originally posted by janbar:

Zacznij otwierac po kolei strony z historii pojedynczo i sprawdzaj , czy wystapia objawy, po kazdej stronie zamykaj ja i czysc cache, itd. az znajdziesz te strone przy, ktorej objawy znow wystapia.
To na powaznie, czy zart?

Jurgi napisał(a):

Miałem kilka razy podobne objawy, choć tylko wtedy, kiedy komp chodził wiele dni bez restartu i uruchamiana była duża ilość zasobożernych programów. Przyczyną był (jak sądzę) brak zasobów (choć miernik zasobów wskazywał jeszcze sporą ich ilość). Owszem, wyłączenie i włączenie Opery tymczasowo pomagało, ale to była niechyba oznaka, że potrzebny jest restart. Niestety, wiele programów nie zwalnia po zamknięciu wszystkich zajmowanych zasobów, co po pewnym czasie doprowadza do takich sytuacji.
Jeśli problem pojawia się zbyt szybko, to może oznaczać zamulony system, problemy z jakimś łakomym programem etc.

janbar napisał(a):

Originally posted by nunio:

Originally posted by janbar:

Zacznij otwierac po kolei strony z historii pojedynczo i sprawdzaj , czy wystapia objawy, po kazdej stronie zamykaj ja i czysc cache, itd. az znajdziesz te strone przy, ktorej objawy znow wystapia.
To na powaznie, czy zart?Idz sie bawic gdzie indziej, dziecko...

Pozdrawiam,

janbar.smile)

rafikk napisał(a):

Spróbuj wyłączyć efekty, zmień skórke na windowsową, w moim odczuciu troszke odciąża to opere.
Swoją drogą efekty ciekawe.
Daj znać czy dalej się pojawiją no i może warto odwiedzić mks online czy housecall.
Inna sprawa iż różne sterowniki potrafią się różnie zachowywać, może warto poszukać wyższego ale też certyfikowanego modelu na nvidii.
Pozdrawiam

symeon napisał(a):

Problemem są napewno sterowniki do katry graficznej. miałem kiedyś podobne przygody z operą i zainstalowanie nowszych sterów naprawiło sprawę.