Ikona panelu?

w dziale Opera
golebiow6 napisał(a):

Gdy dodamy jakiś panel do sidebar'u to jego ikonka... no właśnie, nie ma żadnej ikonki - jest jedynie biała karteczka. Czy można to zmienić i wybrać dowolną ikonkę ??

skolman napisał(a):

pojawia sie favicon jesli jest okreslona dla danej strony.

Ryszard napisał(a):

Jeżeli dana strona nie ma favicon to też nie problem.
Trzeba oczywiście zacząć od przygotowania obrazka lub wybrania którejś ikonki ze skórki
Jeżeli będzie to ikonka ze skórki to wystarczy w pliku ...../profil/opera6.adr opis zakładki wzbogacić o linijkę:

ICONFILE=nazwa ikonki
np.
ICONFILE=Label Funny

Jeżeli ikonką ma być coś spoza skórki, to wcześniej trzeba plik ikonki zapisać w folderze ..../profil/images/ tam, gdzie są inne favicon.
Nazwa pliku może mieć format podobny do nazw nadawanych przez Operę, ale nie musi. Może być ikona.ico i potem w ...../profil/opera6.adr
ICONFILE=ikona.ico

golebiow6 napisał(a):

ok wielkei dzięki !! Działa bigsmile o to właśnie chodziło smile

chuligan_z_opery napisał(a):

Witam.
Nie chcialem zakladac nowego tematu, nawet nie wiedzialem jak go nazwac, wiec probuje tutaj wink
A wiec pojawila mi sie ikonka Opery kolo zegara (oto maly screenik -> http://tinypic.com/igjeiv.jpg). Mam pytanie: jak sie tej ikony pozbyc? Mam Opere 7.54. I jesli ktos kumaty by wiedzial jak usunac tez ta ikonke po lewej (harmonogram zadan), to tez bylbym wdzieczny wink
Pozdrawiam!

underhill_79 napisał(a):

Taka ikonka pojawia się, jeśli używasz Opery także, jako klienta poczty, czytnika grup dyskusyjnych etc. O ile się nie mylę, jeśli korzysta się z Opery wyłącznie, jako z przeglądarki, ikonka nie ma prawa bytu w ,,tray'u''. :-)
Co do Harmonogramu Zadań... Jeśli mnie pamięć nie myli, wystarczy otworzyć HZ. W menu wybrać ,,zatrzymaj działanie HZ'' i po sprawie. Następnym razem, przy uruchamianiu Windowsa już nie powinien się pojawić.

chuligan_z_opery napisał(a):

Rzeczywiście. Poczte usunalem, bo troche mi nie podchodzila (meile pozno dochodzily...). A co do harmonogramu, to nie moge znalezc opcji 'zatrzymania dzialania harmonogramu zadan'. Ale zaznaczylem 'Usun zadanie, jezeli nie jest zaplanowane do ponownego uruchomienia'. Moze to wlasnie to? wink
Dzieki, pozdrawiam.

underhill_79 napisał(a):

Nie, to raczej nie to. Tzn., z tego, co pamiętam poprzednie Windowsy (patrząc na Twój ,,skrin'' można wnioskować, że nie używasz XP) w menu HZ, w którejś z pozycji ,,stało, jak wół'': ,,Zatrzymaj pracę harmonogramu zadań''. Natomiast jeśli błędnie odczytałem ,,skrin'', to na wyłączenie harmonogramu w XP można znaleźć w pomocy.

chuligan_z_opery napisał(a):

Tak, mam win98. Poszukam na innym forum; tutaj nie bede robil 'nieporzadku' wink

Ryszard napisał(a):

Na harmonogram zadań w win98 działa też chyba msconfig i wywalenie go z autostartu. Piszę chyba bo po harmonogramie zadań zostało mi tylko:

Aby wyłączyć Harmonogram zadań

Otwórz okno Harmonogramu zadań, klikając dwukrotnie ikonę Mój komputer, a następnie klikając dwukrotnie folder Zaplanowane zadania.
W menu Zaawansowane kliknij polecenie Zatrzymaj pracę Harmonogramu zadań.

Notka

Po wyłączeniu Harmonogramu zadań zaplanowane zadania nie będą uruchamiane, a przy następnym uruchomieniu systemu Windows Harmonogram zadań nie zostanie uruchomiony automatycznie.


w plikach pomocy. Resztę wywaliłem wink

chuligan_z_opery napisał(a):

Dzieki wielkie! Zadzialalo i juz go tam nie ma.
Pozdrawiam!