Opera - klient poczty i brak powiadomień

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
freeqz52 napisał(a):

Witam, ostatnio zacząłem używać wbudowanego klienta poczty w Operze. Ogólnie ma swoje wady i zalety, niestety jedna rzecz na chwilę obecną go dyskwalifikuje i nie wiem czy jest to jakiś błąd czy nie, jednak postanowiłem napisać i sprawdzić czy i wy również macie podobne doświadczenia. A mianowicie, mam problem z tym, ze powiadomienia, które przychodzą w momencie pojawienia się nowej wiadomości, raz występują a raz nie. Tzn. nie jestem w stanie określić dlaczego tak się dzieje, jednak z tego co obserwuję, Opera sama sobie ustala, czy mnie powiadomić o nowej poczcie czy też nie... Zazwyczaj jest tak, że np. po uruchomieniu przeglądarki takie powiadomienia dostaję, jednak w momencie, gdy ją normalnie użytkuję, zdarza się jej nie powiadamiać o nowych wiadomościach i wtedy jestem mega zdziwiony, gdy wchodzę i w folderze widzę nieprzeczytane wiadomości... Oczywiście zmieniałem czas sprawdzania skrzynki, dodałem sobie nawet dźwięk, który miał mnie o tym informować, niestety nic to nie daje. Również w powiadomieniach wszystko jest ustawione. Czy ktoś ma podobny problem? I czy ew. umie go rozwiązać?

ksusel napisał(a):

Hmmm ... nie zauważyłem nic podobnego u siebie. Zawsze dostaje powiadomienia. A w ogóle o jakich powiadomieniach mówisz? Tych co wyskakują na dole i można je przegapić, czy tych na ikonce Opery w tray'u.

Jeśli mnie pamięć nie myli to problem jedyny może być taki, że niektóre wiadomości potraktowane omyłkowo jako spam mogą pozostać niezauważone w nowych wiadomościach bo Opera nie powiadamia o nowym spamie.

Poza tym z tego co pamiętam podczas czyszczenia Opery (z menu Narzędzia) mogą znikać informacje o tym, że dana wiadomość była już czytana i stare e-maile wyświetlają się jako nieczytane.

Jeśli żadne z tych nie jest przyczyną to podejrzewam, że podczas jednej z instalacji nowszych wersji Opery problem sam zniknie.

freeqz52 napisał(a):

Dzięki za odpowiedź.

Co do powiadomień - mówię tu zarówno o tych, które pojawiają się na dole, jak i tych na ikonce Opery - po prostu zdarza się bardzo często, że nie otrzymuję absolutnie żadnego powiadomienia o nowej poczcie. W zasadzie wygląda to tak, że Opera powiadamia mnie o tym raz (przy włączeniu przeglądarki), a potem ma to gdzieś. Wiadomości przychodzą, są widoczne, ale już nic mnie o nich nie powiadamia.

Co do spamu - nie, raczej odpada. Wysyłałem wiadomości testowe, z różnych kont mailowych, nawet z różnych komputerów. Wiadomość normalnie pojawia się w skrzynce, ale nie dostaję o tym żadnej informacji.

Co do czyszczenia - do tej pory też tego nie robiłem, odpada.

Nie wiem, ciężko mi powiedzieć w czym rzecz. Instalowałem Operę na nowo, nic to nie dało - raz są powiadomienia, raz ich nie ma - tak niestety być nie może sad

lemari napisał(a):

Może spróbuj z trybem wolnego łącza (pobierają się tylko nagłówki), nie twierdzę że pomoże, ale...
Konta poczty i czatu -> właściwości -> odbieranie >> "Tryb wolnego łącza" , ok.

Ryszard napisał(a):

A powiadomienia o braku nowej poczty widujesz?
Wiesz, że powiadomienie o nowej poczcie pojawia się po poprawnym sprawdzeniu wszystkich kont?
Nie szalej z częstotliwością sprawdzania. Niektóre darmowe serwery bardzo tego nie lubią i dają bardzo durne komunikaty.

freeqz52 napisał(a):

Originally posted by lemari:

Może spróbuj z trybem wolnego łącza (pobierają się tylko nagłówki), nie twierdzę że pomoże, ale...
Konta poczty i czatu -> właściwości -> odbieranie >> "Tryb wolnego łącza" , ok.Niestety, dalej powiadamianie trwa wybiórczo. To jest właśnie dziwne - zawsze po uruchomieniu przeglądarki takie komunikaty dostaję. Jednak gdy używam przeglądarki ciągle, tzn. np. mam ją uruchomioną godzinkę, dwie - to jeśli w tym momencie otrzymam wiadomość, żadnych powiadomień nie widzę. Takie jednorazowe powiadomienie. Chociaż zdarza się, że czasem je dostaję, ale niestety nie do końca mnie to satysfakcjonuje ich częstotliwość, ponieważ chciałbym być informowany o każdej nowej wiadomości na bieżąco...

Originally posted by Ryszard:

A powiadomienia o braku nowej poczty widujesz?
Wiesz, że powiadomienie o nowej poczcie pojawia się po poprawnym sprawdzeniu wszystkich kont?
Nie szalej z częstotliwością sprawdzania. Niektóre darmowe serwery bardzo tego nie lubią i dają bardzo durne komunikaty.Hmm, takie powiadomienie pojawia się w zasadzie tylko podczas uruchomienia przeglądarki, gdy zazwyczaj od razu sprawdza pocztę, a więc podejrzewam że wszystko jest OK i taki komunikat czasem się pojawia.

Co do częstotliwości sprawdzania - tak, również brałem to pod uwagę i bawiłem się wartościami począwszy o 1 minuty, a na standardowych 10 skończywszy, niestety nic to nie dało.

Ryszard napisał(a):

Jeżeli masz więcej niż jedno konto to jak ustawiłeś im częstotliwość sprawdzania. Wszystkie tak samo, czy każde inaczej?
Ja otwieram pocztę przyciskiem
Poczta
i jakoś tak nie zwróciłem uwagi na niewystępowanie powiadomień po automatycznym sprawdzeniu skrzynki.

dodane
Właśnie zobaczyłem powiadomienie o nowych RSSach.

freeqz52 napisał(a):

Ustawiłem dla nich ten sam czas - w tej chwili jest to 10 minut (czyli domyślne). Zmiana tego nic nie daje...

Co do tego buttona - na chwilę obecną również używam tego Operowego, odpowiedzialnego za przerzucenie mnie do wiadomości nieprzeczytanych, jednak nie do końca rozwiązuje to mój problem sad Owszem, jest to przydatne, ale nie oszukujmy się - wolałbym aby sprawdzało mi moje wiadomości automatycznie.

Niestety, przeglądając anglojęzyczne forum Opery, spotkałem się z kilkoma dość podobnymi wątkami, jednak nie otrzymałem w nich żadnej konkretnej odpowiedzi. No nic... Poczekamy, zobaczymy może 12 coś zmieni?

lemari napisał(a):

"Ustawiłem dla nich ten sam czas "
To zmień na różne czasy sprawdzania. Mam trzy konta i każde ma ustawiony inny czas sprawdzania, działa bez problemów.

---
Nie działa "Szybkie cytowanie" ?

stivo85 napisał(a):

Originally posted by lemari:

Nie działa "Szybkie cytowanie" ?


Działa.

lemari napisał(a):

Originally posted by stivo85:

Działa.


Fakt, jakieś chwilowe "zacięcie" wink (nie działało mi ani szybkie cytowanie ani podgląd).