problem z logowaniem ssl

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
voksadasderpl napisał(a):

Gdy chce sie zalogowac np na poczte na Interii to dostaje ponizszy komunikat. Wystarczy zrobic back, ponownie wklepac dane i juz pojdzie. W operze 8.5 przy takiej samej konfiguracji ssl wszystko chodzi ok. Co sie dzieje?

1opera9.png

Nie można dokończyć bezpiecznej transakcji

Próbujesz odwiedzić adres https://ssl.interia.pl/login.html?oldMail=1, który jest w tej chwili niedostępny. Upewnij się, czy adres został wpisany poprawnie, a następnie spróbuj ponownie wczytać stronę.
Upewnij się, czy połączenie internetowe jest aktywne i sprawdź, czy inne aplikacje wymagające tego połączenia działają prawidłowo.
Sprawdź, czy ustawienia używanego przez ciebie oprogramowania związanego z bezpieczeństwem sieciowym, takiego jak np. zapora połączenia internetowego, są prawidłowe i nie utrudniają zwykłego przeglądania sieci.
Jeżeli znajdujesz się za zaporą połączenia internetowego (firewallem) sieci lokalnej i myślisz, że może to być powodem problemów - skontaktuj się z administratorem sieci.
Naciśnij klawisz F12 i wyłącz opcję używania serwerów proxy, chyba że wiesz, że musisz używać proxy, aby łączyć się z Internetem. Odśwież stronę.
Potrzebujesz pomocy?
Otwórz Pomoc Opery.
Odwiedź witrynę wsparcia technicznego Opery.


Bezpieczne połączenie: błąd krytyczny (40)Połączenie z serwerem nie powiodło się. Mogło to być spowodowane wyłączeniem obsługiwanych przez serwer metod szyfrowania. Proszę sprawdzić konfigurację protokołów zabezpieczających.

quiris napisał(a):

Nie potwierdzam. Merlin. Domyślne ustawienia protokołów bezpieczeństwa.

voksadasderpl napisał(a):

Probowales z takimi jak ja mam?

quiris napisał(a):

Originally posted by vokerpl:

Probowales z takimi jak ja mam?


Jeśli wyłączę SSLv3 to rzeczywiście problem pojawia się, ale tego nie można kwalifikować jako błąd. Jeśli użytkownik z premedytacją wyłącza sobie domyślnie ustawione protokoły to powinien zdawać sobie sprawę z tego, że może to powodować problemy.

voksadasderpl napisał(a):

Zgodzilbym sie z Toba, ale w O 8.5 mam takie same ustawienia i dziala wszystko :-)
Dodane:
Dodatkowo za drugim razem moge sie przeciez zalogowac. Wyglada mi wiec na to ze Opera nie potrafila uzgodnic polaczenia z serwerem.