Opera Turbo wyświetla "krzaki"

w dziale Opera
kamikaze21 napisał(a):

Dzień dobry!

Zainstalowałem czystą wersję (najnowszą) Opery i pojawił się problem, którego kiedyś nie było. Mianowicie Opera po włączeniu funkcji turbo nie wyświetla strony tylko "krzaki" na białym tle, coś na rodzaj otworzenia arabskiego tekstu w notatniku. Niestety po wielu wysiłkach nie potrafię z tym sobie poradzić i proszę o pomoc.

Ryszard napisał(a):

Problem dotyczy każdej strony czy tylko niektórych. Podaj jakieś przykładowe adresy. Jak wyświetla się taka strona po wyłączeniu turbo?
Opisywany problem wygląda na nieprawidłowy typ pliku wysyłany przez serwer.

lemari napisał(a):

Czy masz internet "mobilny" ?
Jeśli tak, to "oni" już kompresują dane. Nic nie poradzisz.

kamikaze21 napisał(a):

Tak, dzieje się tak na każdej stronie. Po wyłączeniu turbo strony ładują się normalnie. Internet jest z play, tylko nie wydaje mi się, żeby te strony od nich były kompresowane, gdyż jak działa opera turbo to od razu czuć różnicę, strony "mało ważą" i obrazki są gorszej jakości, tutaj nic takiego nie widzę, żeby strona już była skompresowana.

Jutro lub pojutrze będę mógł ew. sprawdzić czy to samo dzieje się z internetem "po kablu".

Dodam jeszcze, że zainstalowałem przed momentem całkiem nową Operę z opcją samodzielna aplikacja na oddzielnej partycji i dzieje się to samo. Poniżej próbka jak wygląda strona po włączeniu turbo:

/§úcŹěy*Ą0üWHMjH\ĹĂ)\ź´ý÷žrĽ~$v)ĘsžŕńÄx"Ë{˛ÖŁiuиc


PS. Np. strona http://www.opera.com/press/faq/ ma rozmiar:

Rozmiar strony głównej: 9 501 bajtów
Liczba elementów wewnętrznych: 30 (73 443 bajtów)

Tak pokazuje mi Opera, jeśli ktoś może sprawdzić jaki jest u niego rozmiar to chyba byłoby wiadomo czy te strony są jednak kompresowane przez play czy nie. confused

lemari napisał(a):

Originally posted by kamikaze21:

Internet jest z play


Amen.

ujtik napisał(a):

Masz Avg lub coś w stylu link scanner ? Wyłącz u mnie pomogło smile

jarekn74 napisał(a):

Witam,mam ten sam problem,tzn.krzaczki na każdej otwieranej stronie.Problem pojawił się po aktualizacji AVG na 2012 rok.Wyłączenie LinkScanner pomogło co prawda(jak to radził ujtik)ale tak się składa że korzystam z kilku przeglądarek i LinkScanner muszę mieć aktywowany a nie chciałbym go wyłączać za każdym razem kiedy będę otwierał Operę.Może jest na to inny sposób?confused

stivo85 napisał(a):

A czy czasem AVG nie dodaje LinkScannera jak wtyczkę? Wtedy wystarczy ją wyłączyć w opera:plugins

ujtik napisał(a):

Nie musisz wyłączać całego link scanner'a wystarczy tylko wyłączyć surf-shield.

jarekn74 napisał(a):

Originally posted by ujtik:

Nie musisz wyłączać całego link scanner'a wystarczy tylko wyłączyć surf-shield.Tak zrobiłem ale zauważyłem że kiedy Tubo jest wyłączone to stronki ładują się normalnie i na odwrót-Turbo włączone,stronki w zaroślach.
AVG nie instaluje pluginu w Operze.