opera na 2 systemach - jedno archiwum poczty??

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
michau napisał(a):

witam
mam pomysł na dosyć karkołomną kombinację, ale nie jestem pewien jak to technicznie zrobić i czy w ogóle się da. pokrótce naświetlę co i jak. pytam na forum pocztowym, bo przewiduję że to poczta sprawi mi najwięcej problemów.
otóż mam pendrive z zainstalowaną operą 8.50 dla windows. na penie jest też archiwum poczty (circa 200MB). całość jest skonfigurowana na wzór tego, co robi ten niemieckiego pochodzenia programik do przerzucania opery na pendrive (ręcznie zedytowałem wszystkie ini, żeby było "po mojemu" - mam tam też ztweakowane menu, rozbudowane filter.ini i tysiące innych rzeczy, które nagromadziły mi się przez lata eksploatacji opery)
teraz w domowym komputerze przymierzam się do przesiadki na ubuntu. no i chciałbym mieć na nim operę i dostęp do całej leżącej na pendrive poczty i różnych tweaków, które ma moja windowsowa instalacja.
całe pytanie zawiera się teraz w jednym słowie: JAK??
czekam na sugestie i pomysły

Zajec napisał(a):

A co tu dużo tłumaczyć... Wystarczy ustawić ścieżkę do poczty celująca w pendrive. Włóż pendrive, sprawdź gdzie został zamontowany i wpisz tą ścieżkę do pliku konfiguracyjnego Opery.