Znikające zakładki

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
ramir napisał(a):

Używam Opery 8.5 od paru miesięcy i niedawno pojawił się z nią pewien problem.Po wejsciu do przeglądarki okazało się iż nastąpiły w niej dziwne zmiany.Panel z zakładkami,pocztą,kontaktami i td. pojawił się u góry(trochę wogóle zmieniony) a moje linki w zakładkach zupełnie zniknęły(podobnie jak i kontakty).Wygląda to tak jak bym caąkowicie od nowa zainstalował operę.Z wcześniejszych elementów zostały tylko sciągniete skórki a także wszystkie elementy poczty.Czy jest możliwosc odzyskania zakładek i jak uniknąć podobnych zmian w przyszłości?

szyk napisał(a):

Przede wszystkim sprawdź, czy masz swoje zakładki w plikach opera6.adr lub kopii bezpieczeństwa opera6.adr.bak w profilu. Jeśli tak, to zrób ich kopie, potem sprawdź ścieżkę do opera6.adr we wpisie Hot List File Ver2 w pliku opera6.ini, czy się zgadza. Jeśli nie znajdziesz swoich zakładek, to ... będzie problem.

Problem znikania zakładek występuje czasem przy zwisie i restarcie systemu z otwartą Operą.

ramir napisał(a):

W pliku opera6.adr nie mam starszych zakładek, natomiast nie bardzo rozumie w jaki sposób mam sprawzić w kopii bezpieczenstwa.Mam plik opera6.adr.bak ,ale nie wiem co w nim jest a także jak importować z niego zakładki ponieważ w opcji import jest niewidoczny.

szyk napisał(a):

Originally posted by ramir:

Mam plik opera6.adr.bak ,ale nie wiem co w nim jest


To jest zwykły plik tekstowy. Jeśli zawiera wpisy zakładek sprzed awarii, to wystarczy tylko usunąć końcówkę ".bak" (przy zamkniętej Operze) i uruchomić Operę.
Jeśli jednak dodawałeś nowe zakładki po zniknięciu poprzednich, to podejrzewam, że został już nadpisany.