2kompy+ switch+modem

w dziale Po godzinach
Wojwit napisał(a):

Witam pisałem już o tym na innym forum ale nie uzyskałem odpowiedz,w związku z tym pozwoliłem sobie umiescic post tutaj gdyż wiekszośc uzytkowników tego forum ma duźe doswiadczeniew dziedzinie programów,internetu i sprzetu.
Mam dwa kompy (Mac+ Pc) które maja dzielone łącze internetowe przez switcha.wyglada to w ten sposób źe do switcha są wpięte oba komputery i modem.
Internet działa niezależnie na obu komputerach.A teraz problem,chciał bym widzieć przez Maca udostepnione pliki i na odwrót aby windows widział pliki udostepnione przez Maca.dokładnie to chodzi mi o otoczenie sieciowe.W tej chwili oba komputery nie widza się nawzajem.czy jest może jakiś sposób na takie połączenie??
Ma ktoś jakies doświadczenie w tej sprawie i moźe pomóć?
Z góry dziekuje

Zajec napisał(a):

Komputery jak najbardziej powinny się widzieć. Upewnij się, że działają na tym samym (niepoprawne określenie:) zakresie adresów IP (czyli np. 192.168.0.x, a nie 192.168.16.x oraz 192.168.0.y). Jeżeli nie widać ich w otoczeniu sieciowym to także jeszcze nic nie oznacza (przynajmniej w przypadku windowsa). Spróbuj spingować się nazwzajem (start->uruchom->ping adresip[enter]). Ewentualnie sprawdź jeszcze ustawienia switcha (musi on generować jakąś stornę konfiguracyjną), może tam coś znajdziesz.

Wojwit napisał(a):

A więc tak IP mają takie same tylko 2 pierwsze liczby. A wiec 62.21.X.Y i np. 62.21.W.Z . Pingując otrzymuje odpowiedz odrazu.Co do switcha to niestety nic nie ma.
Żadnej strony nic! Co dalej robic ?

Zajec napisał(a):

Jeśli łącze jest dzielone przez switch, to musi on generować jakąs stronę konfiguracyjną. Inaczej osoba, która instalowała Ci sieć nie mogłaby podać mu loginu i hasła do połączenia internetowego. Sprawdź w instrukcji, powinien być adres IP, na jakim działa jego "sieciówka".

Dziwi mnie, że komputery z dwóch różnych "grup" adresów IP mogą się pingować. Mi to się jakoś nigdy nie przytrafiło, chociaż testowałem to na 192.168.x.y. Jeśli działa ping, a nie ma dostępu do plików do są tylko dwie możliwości:

Brak odpowiedniego softu, blokada przez lokalne firewall'e, blokada przez firewall wbudowany w switch.