NIE dla harakiri

w dziale Opera
Zajec napisał(a):

W Enterze ukazał się krótki wywiad z Tezchner'em pt. "Nie będzie harakiri" na temat wypuszczenia darmowej Opery 8.5. Rozmówcy (Bartłomiej Mrożewski i Grzegorz Teter) zapytali m.in. o powód podjętej decyzji, rozwój wersji dla platform mobilnych, przygotowywaną Operę 9.0 oraz stosunek do IE7. Całość wypadła pozytywnie, zwłaszcza część o standardach i nowym IE. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Entera czytają jeszcze jacyś nienawróceni użytkownicy.

Na koniec padło pytanie o otworzenie źródeł Operki, co Jon skomentował jako popełnienie harakiri. Nasi polscy rozmówcy stwierdzenie to zrobili tytułem wywiadu, do czego mam nieco mieszane uczucia. Może to dobrze, że temat jest chwytliwy, jednak nie daje mi spokoju potraktowanie opensource jako najważniejszej cechy programu.

Wywiad jest dostępny w Enterze 12/2005 i... eh

archetwist napisał(a):

Opensource jako jedyny wyciągnięto z całej rozmowy, jednak chyba nie z pożytkiem dla niego, bo potwierdzono przyrównanie go do harakiri wink .

Zajec napisał(a):

Może i tak :-) Ale do Entera i tak napiszę. Zamieścili super alternatywę dla Microsoft Office, o nazwie OpenOffice. Szkoda tylko, że nie pomyśleli, że polscy użytkownicy mogą woleś wersję polską tego programu od angielskiej.