Dziwna pozycja i zachowanie kursora podczas zmiany zapytania w Googlu.

w dziale Test
frondowy napisał(a):

Temat przydługi a rzecz dość zawiła do wyjaśnienia. Niby drobiazg, ale wkurzający.
Gdy próbuję skorygować zapytanie w wyszukiwarce Google (u nich na stronie) i gdy klikam na okienko wyszukiwarki, kursor pojawia się nie za wpisanym wcześniej tekstem a nieco na nim - jakby w połowie litery. Chcąc wykasować część zapytania uzyskuję wkurzający efekt usuwania większej niż chcę ilości liter. Kasowanie jest nieprecyzyjne. Chcąc kontynuować pisanie - chcąc dopisać słowo do już wpisanego w wyszukiwarkę - muszę ustawiać kursor o dwie trzy spacje dalej - nie o jedną - za wpisanym uprzednio słowem, bo jeśli tego nie zrobię wstukiwane litery wchodzą w poprzednie słowo lub łączą się z nim bez spacji. Chcąc rozdzielić oba wyrazy trzeba ustawić kursor nie między nimi, a nieco w prawo - właśnie o te dwie spacje.
Trochę to zawiłe, ale mam nadzieję, że w miarę zrozumiale rzecz opisałem. Szwagra to dziś do szału doprowadzało, gdy próbował coś u mnie na kompie zrobić. Wie ktoś z Szanownych w czym rzecz?

Medium napisał(a):

Zrobiłam zrzut, ale kursora nie mogę uchwycić, narysowałam, gdzie był:

Jak widać dokładnie za ostatnią wpisaną literą.

Spytam, czy w innych przeglądarkach, czy programach typu notatnik, czy inne edytory też masz ten efekt?


Saskatchewan napisał(a):

Też tak miałem, ale tylko w Operze(za to chyba nie tylko w Googlach, ale i w innych jednolinijkowych polach, choć na Google szczególnie to denerwowało). Zrobiłem szybki test i... bigeyes jest normalnie confused. Musiało się naprawić po aktualizacji Opery do 10.52.

Dodane: Skreślam wszystko - jednak nadal to występuje. Jak będę miał trochę więcej czasu, to się rozejrzę o co chodzi (czasem tego dziwnego efektu nie ma) i może wrzucę jakiś zrzut ekranu.

Ryszard napisał(a):

Problem widywałem na http://translate.google.com/ ale dzisiaj/teraz ani na stronach wyszukiwarki ani na tłumaczu nie zauważyłem.

frondowy napisał(a):

W moim przypadku (witam i dzięki za szybką odpowiedź!) zjawisko występuje tylko w Operze.

Medium napisał(a):

A może by w takim razie spróbować zmiany typu czcionki w polach tekstowych jednowierszowych?
Opera → Ustawienia → Preferencje → Zaawansowane → Czcionki (Ctrl + F12)
Czy firmowe ustawienia były zmieniane?

frondowy napisał(a):

Nie zmieniałem tych ustawień, ale spróbuję. Myślałem przez chwile, że to może sprawa skórki, ale powrót do domyślnej nic nie dał.

Medium napisał(a):

Ciekawe, pewnie te problemy na Linuksie?

Saskatchewan napisał(a):

Nie testowałem zbyt dużo, ale napiszę: usunąłem wyszukiwarkę* Google (@ frondowy: korzystasz z google.pl, czy google.com? to też może mieć związek) i stworzyłem ją ponownie na http://www.google.pl . Na razie nie zauważyłem problemów, ale trzeba by to trochę dłużej potestować.

*oczywiście wiąże się to ze stratą podpowiedzi w pasku adresu/wyszukiwania.

frondowy napisał(a):

Mam być może pewien trop. Korzystając z Opery, ożywam powiększenia 120%, bo tak mi to lepiej wszystko wygląda a i wzrok mam średni. I chyba to jest powodem problemu. Po zmianie tego parametru na 100% objaw ustępuje (póki co).
I teraz mam wybór - albo 120 albo denerwujący objaw na Googlu. Jest możliwe ustawić dla jednej tylko witryny inny rozmiar na stałe?

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by frondowy:

Jest możliwe ustawić dla jednej tylko witryny inny rozmiar na stałe?

Raczej nie.

Ja używam powiększenia 110%.

Ryszard napisał(a):

Jest możliwe ustawienie dla danej witryny stałego, wybranego rozmiaru czcionki. I mozna miec 100% i wygodniejsze do czytania wink