auto-auth na ircu

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
sdrpl napisał(a):

hej. wie ktoś może, czy da się na operze (tak jak na mircu) ustawić domyslną komendę wysyłaną przez klienta do serwera po połaczeniu? chodzi mi tu konkretnie o komendę do authowania:

/msg Q@CServe.quakenet.org AUTH [I]login[/I] [I]haslo[/I]


przydałaby się też podpowiedź jak ustawić domyslny kanał otwierany po uruchomieniu opery. z góry thx za pomoc.

Zajec napisał(a):

Narzędzia -> Konta poczty i czatu -> zaznaczasz -> Właściwości -> Wysyłanie -> Wykonuj polecenia jeśli nawiązano połączenie

/msg Q@CServe.quakenet.org AUTH login haslo
/join #chl

sdrpl napisał(a):

heh. thx właśnie znalazłem. tak byłem ciekaw bo dziś sie dowiedziałem że opera ma klienta irc'a ;p i fajnie by było korzystać z niego zamiast zewnętrznego progsa (a la mirc :]). dzięki

andol napisał(a):

Originally posted by Zajec:

Wykonuj polecenia jeśli nawiązano połączenieHm... A ja się zastanawiałem, gdzie ten tekst występuje w Operze... Potem zapomniałem spytać, a następnie o nim zapomniałem. faint
Dodane do listy tekstów do poprawy w następnej wersji pliku językowego. Powinno być Wykonaj polecenia po nawiązaniu połączenia.

sdrpl napisał(a):

a mam jeszcze jedno pytanko, żeby nie zakładac osobnego tematu: czy istnieje jakiś plugin, rozszerzenie do operki aby móc zarządzać kanałem irc tak jak w nnscript??

przydałoby się coś takiego bo np. odpalanie nns'a specjalnie po to aby zobaczyć listę zbanowanych itp. jest troszkę niewygodne, a zbanowanych hostów tez nie bardzo chce się pamiętać ;p może ktoś wie coś na ten temat?

janbar napisał(a):

W jakim kliencie psycho1777 ?
@sdrpl: na razie nie mozna uzywac skryptow w kliencie irc w Operze.

Pozdrawiam,

janbar.smile)

psycho_1777 napisał(a):

skoro mowa o automatach na ircu czy da rade zrobic auto odbieranie plikow z irca?? wkurza mnie to ze daje kolejke i zakazdym razem musze klikanc ok i podac sciezke dostepu... czy mozna to jakos zautomatyzowac??
====
edit mowa o ircu w oprze smile

psycho_1777 napisał(a):

mowa oczywiscie o kliencie oprowskim (qrde jak to brzmi p )

janbar napisał(a):

O ile wiem nie da sie, psycho_1777.

Pozdrawiam,

janbar.smile)