Nieodbieranie postów z news.gazeta.pl

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
gospodarz napisał(a):

Nie doczekałem się jeszcze odpowiedzi odnośnie problemów z importem poczty z Thunderbirda do Opery, a tu następny problem. Może ktoś ma choćby nikłe pojęcie jaka może być przyczyna, że Opera 8.5 nagle przestała odpbierać newsy z grup na serwerze news.gazeta.pl. Przez kilka dni było super, aż nagle stało się. Otwieram operę wchodzę jak zwykle do poczty, odbieram i nic. Tzn. normalne maile chodzą, ale gdy próbuję odebrać coś z grup newsowych, to mam ciągle komunikat o łączeniu i nic więcej. Nic mi nie wchodzi, czy to ze starych grup, czy to z nowych dopiero co subskrybowanych. Kanały RSS także działają bez problemu. Nadmienię, że w ustawieniach serwerów nic nie było zmieniane.
Pomocy!!! Bardzo próbuję być cierpliwy, bo Opera spodobała mi się od początku, ale wszystko ma swoje granice.

gospodarz napisał(a):

Na pomoc?! Na prawdę nikt nie wie? A może powinienem skierować pytanie gdzie indziej? Jest jeszcze jakieś forum, news grupa albo help desk operowy?

underhill_79 napisał(a):

Często zdarza się, że serwery newsowe gazety nie działają poprawnie w łikendy... W takim wypadku należy przeczekać. Innej rady nie ma (chyba, że zmiana serwera). :-)

archetwist napisał(a):

Możesz skorzystać z Google Groups by przeglądnąć wiadomości lub napisać własne (konieczne jest założenie konta). Z czytnikiem Opery nic Ci nie poradzę, bo z niego nie korzystam, ale underhill może mieć rację (kiedyś używałem news.gazeta.pl).

gospodarz napisał(a):

Na 100% nie jest to wina serwera Gazety. Bo chwilę później odpalam Thunderbirda i wszystko śmiga aż miło! Ale usunąłem konto newsowe, a potem utworzyłem je ponownie. Nic kompletnie nie modyfikowałem przy tym. Ale po tych manewrach póki co wszystko działa. Mam nadzieję, że to się nie zmieni :-) Opera na prawdę zaczęła mi się podobać, więc nie chciałbym być zmuszony do jej usunięcia.