Opera 11.60 Beta build 1134 z 04.11.2011

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
stivo85 napisał(a):

Programiści z OSA postanowili przed wyjściem dwunastki wpuścić wersję stabilizacyjną 11.60 o nazwie kodowej Tunny. Dziś można pobrać pierwszą wersję beta Tuńczyka. Linki we wpisie na blogu DT.

Generalnie build ten opiera się na tym, co do tej pory udało się wypracować w 12.00 alpha z małymi różnicami. Przede wszystkim wyłączona jest akceleracja sprzętowa i obsługa nowych kompozycji. Obie rzeczy wrócą w Wahoo. A tak wszystko co jest w dwunastce powinno być i działać w tej wersji.

Co nie działa? Autoaktualizator - wróci w 12.00, a Flash 11 na Macach crashuje (zalecane wyłączenie lub downgrade).

Programiści postarali się jednak trochę bardziej i build ten zawiera dodatkowo sporo poprawek i aktualizację silnika Presto - pełna lista znajduje się w changelogu w w/w wpisie.

I uwaga. Build ten nie jest kolejnym z serii Opera Next, więc zaleca się go zainstalować osobno (zrobić upgrade 11.52 lub całkowicie osobno).

Do wydania stabilnej wersji pojawiać się będą dwie wersje testowe - 11.60 i 12.00 Next.


EDIT: znalazłem jakiś problem - z Operą, którymś rozszerzeniem lub tym forum. Kiedy piszę odpowiedź lub edytuję posta pole do wpisywania wydłuża się z każda wpisaną literą.
W wersji 12 jest to samo (tylko bardziej zamula), więc albo któryś extension albo znowu coś zrobili z forum.
EDIT2: Na szczęście nie wydłuża się w nieskończoność.
EDIT3: xerath-myopera-scribit.user.js był winny.

pgmost napisał(a):

Nainstalowałem na 11.52 i:
-samo dodawało nowe elementy do speeddiala (2 sztuki)
-użycie pamięci poszło w gigantyczny wymiar - sesja na necie jak zwykle aż tu nagle w tray'u wykrzyknik ostrzeżenia, menedżer podpowiada użycie pamięci 1250 czyli max absolutny (512 RAMu i dysk)
Hmm...
XP, Avast, AQQ, Foobar i Opera czyli zestaw jak zwykle

stivo85 napisał(a):

Originally posted by pgmost:

-samo dodawało nowe elementy do speeddiala (2 sztuki)


Tak, potwierdzam. U mnie dodało chyba z pięć czy sześć. Trzeba się cieszyć, że nie skasowało całego SpeedDiala.

Co do pamięci, to raczej nie zauważyłem drastycznego wzrostu. Mam 4GB (a niebawem dojdzie kolejne 4). Ale może na mniej zasobnych maszynach faktycznie wzrost jest znaczący.

pgmost napisał(a):

Teraz jest normalnie, może to przypadek, dopiero 2-3 raz coś takiego widziałem i to niekoniecznie związanego z Operą

operetka napisał(a):

Mnie Opera po nadinstalowaniu bardzo przyspieszyła, żadnych problemów z pamięcią...tylko te filmy Vod na gazecie wyborczej dalej nie działają. Nie wiem jaki oni mają ten silverlight, że nie wspiera żadnej przeglądarki. Maskowanie nie pomaga. Jedynie słuszna dla gw przeglądarka to IE.

stivo85 napisał(a):

Zauważyłem, że przy okazji naprawili błąd z otwieraniem stron ze SpeedDiala w nowej karcie. Szkoda, że nie ruszyli Unite'a..