Problemy z Operą Mini 6.1 i 6.5

w dziale Opera dla telefonów, tabletów i innych urządzeń
poland7 napisał(a):

Mam kilka problemów z Operą Mini w wersjach 6.1 i 6.5:
1. Po każdym uruchomieniu kasuje się 9 podstawowych zakładek.
2. W wersji 6.1 często samoistnie kasują się zakładki nawet jak są w folderach. Z kolei 9 podstawowych owszem ma linki ale za to nie mają podglądu.

Jest szansa na rozwiązanie tych problemów ?

volumepl napisał(a):

Czy korzystasz z synchronizacji (Opera Link)?

poland7 napisał(a):

Obecnie korzystam ale wcześniej nie korzystałem smile

smyru napisał(a):

Rozumiem, że to wersja Java? Często tego typu problemy są objawem zepsutego RMS aplikacji. Niestety na niektórych telefonach jest to najczęściej wynik wychodzenie z Mini przy pomocy klawisza odkładania rozmowy. U mnie na E51 nigdy się z tym nie spotkałem, choć nagminnie tak robiłem, ale najwyraźniej jej JVM nie miał z tym problemu (skądinąd dotyczyło to Mini4).

Jak mówię, nigdy tego nie doświadczyłem osobiście, ale z tego, co czytałem, rozwiązaniem jest odinstalowanie Mini i zainstalowanie od nowa. A swoją drogą jaki to telefon?

poland7 napisał(a):

Mój telefon to Sony Ericsson W580i oczywiście z Javą smile Mam też inny problem a mianowicie często też Opera Mini się blokuje lub wyskakuje mi komunikat "Operacja nie powiodła się" a na dodatek owa Opera Mini zaczyna informować o przepełnionej karcie "Memory Stick" choć przepełniona nie jest.

smyru napisał(a):

Originally posted by poland7:

oczywiście z Javą

Hmm, to wcale nie takie oczywiste. =)

Na S60 możesz używać wersji natywnej. Na Windows i iPhonie też. No i jest jeszcze Android.

poland7 napisał(a):

To jest wersja z javą bo przed załączeniem pojawia się jego logo smile

volumepl napisał(a):

Za znikanie zakładek nie obwiniałbym najpierw RMS, tylko źle skonfigurowaną synchronizację. Mianowicie: czy masz stale włączoną w Operze Mini synchronizację Opera Link? Co najpierw skonfigurowałeś: telefon czy komputer? Czy na komputerze obecnie też masz ją włączoną?

poland7 napisał(a):

Obecnie Operę Link mam włączoną tylko na telefonie który konfigurowałem jako pierwszy. A korzystam z niej od tygodnia razem z przejściem na 6.5 z 6.1. Wcześniej ta funkcja w ogóle była wyłączona.

Derick64 napisał(a):

Rozumiem, że znikają zakładki od czasu korzystania w Operze Mini z funkcji Opera Link?

Jeśli tak, to źle masz zrobione zarządzanie zakładkami w desktopowej Operze a także nie rozumiesz mechanizmu funkcji.
Kasuje zakładki dlatego, że podczas synchronizacji nie masz ich dodanych w folderze (zielona ikonka z dwiema strzałkami), który jest do tego przeznaczony.
Luźne foldery z zakładkami poza katalogiem do synchronizacji nie brane są do tej operacji.
Jeżeli na stacjonarnej przeglądarce masz wykasowane 9 podstawowych okienek szybkiego wybierania, to i tak samo będzie na Operze Mini.

Konfigurować lepiej najpierw przeglądarkę komputerową, bo stamtąd przecież pobiera materiał do synchro...
Jak i skąd chciałeś pobierać ustawienia zakładek, jeśli nie masz tego zrobionego poprawnie na kompie, bo tam jest pusto?

Jeśli chcesz zrobić to odwrotnie, to musisz poustawiać katalogi z dodanymi zakładkami w Operze mini, tak jak Tobie pasuje i następnie w komputerowej Operze włączyć funkcje Opera Link, to wtedy przerzuci Tobie układ z zakładkami z Mini do zielonego folderu synchronizacji na stacjonarnej przeglądarce i będziesz miał tak samo jak w mobilnej, ale wszystko w tym wydzielonym folderze. Od tego momentu wszystko co dodasz do folderu synchronizacji na stacjonarce, Opera Mini będzie pobierać do siebie.
Jest tak zrobione po to, aby nie przerzucać wszystkich dodanych zakładek ze stacjonarki, bo tam ich mamy przeważnie multum i większość zazwyczaj nie przeznaczonych do surfowania w mobilnym necie, tylko te które są nam potrzebne do surfowania in mobile.
Jest to przemyślane, ma ręce i nogi, bo po co zawalać mały ramik słuchawki setkami zakładek, z których i tak nie surfujesz na fonie?

Co do innych problemów, to spróbuj maksymalnie zwolnić ram w telefonie, przerzucając co możliwe na kartę pamięci.
Jeśli zauważasz złe działanie Opery Mini (zatrzymanie na długo wczytywania strony, mulenie, zacinki, to kasuj historie, bo ona szybko zawala ram i cookies - te najlepiej wyłączyć a załączać tylko jeśli musisz się gdzieś logować, bo inaczej na lichych fonach trzeba ciągle kasować, bo przeglądarka po niedługim czasie się przytyka.
Do tego Opera Mini ma jeszcze wiele nierozwiązanych bugów. Jest bardzo szybka w renderingu, nawigacji i przewijaniu, ale wersja na jave przy gorszych telefonach szybko się przymula, albo zamraża z powodu złego zarządzania ramem. Na SE chodzi podobno lepiej niż na Nokiach, ale też pewnie zależy na jakiej wersji implementacji platformy w danym telefonie.

Jeżeli powyższe rady nie pomogą, to pomyślimy co dalej a jak pomogą to też napisz aby mogli skorzystać inni. :-)

poland7 napisał(a):

9 podstawowych zakładek znika przy wyłączonej Operze Link zaraz po aktualizacji 6.5. Co do działania Opery Mini to w moim telefonie to jest ono u mnie w miarę dobre czasem tylko przymula i tylko w wersji 6.5. Operę Mini mam na karcie pamięci a nie w telefonie.

Derick64 napisał(a):

Ja też mam na karcie pamięci, co ma znaczenie tylko do oszczędzania miejsca na instalacje w ram telefonu, ale i tak Opera Mini gdy działa operują w czasie rzeczywistym na ramie wewnętrznym. Modyfikowana miniówka przez ruskich w wersji chyba 4.3 miała przerzucone operacje na kartę i tam ram nigdy się nie zapychał.

Dodajesz zakładki na nowo i dalej znikają po każdym uruchomieniu mimo wyłączonej Opery Link?
Dlaczego nie przetestujesz tak ja Tobie napisałem wyżej? Nie ma bata zakładki muszą się pojawić.

poland7 napisał(a):

Aktualnie mam Operę Link i nic nie ucieka - inaczej niestety bez niej. Wtedy zakładki znikają przy każdym włączeniu głównie w wersji 6.5.

Derick64 napisał(a):

Znikają mimo że na komputerowej Operze są obecne?

Hmm dziwne,.. sprawdziłem u siebie po wyłączeniu O.L. i zakładki po ponownym uruchomieniu w wersji 6.5 z wyłączonym O.L. nadal są jak były.

poland7 napisał(a):

Znikają w sytuacji w ogóle nie korzysta się z Opery Link w sytuacji gdy ta funkcja ani razu nie jest włączona...

Derick64 napisał(a):

To już nie wiem jak Tobie pomóc.

poland7 napisał(a):

Na razie działam na Operze Mini 6.5 z włączonym Opera Link i na razie nie ma problemów ale warto by naprawić to o czym napisałem. A z wyłączonym O.L patrzyłeś na te 9 odnośników ?

Derick64 napisał(a):

Jeśli chodzi o zakładki szybkiego wybierania to w O.M. są tak jak ustawiłem na komputerze mimo wyłączenia O.L.
Ja na desktopie O.L. mam zawsze włączoną a w konfiguracji zaptaszkowane wszystkie opcje do wyboru i nic mi nigdy nigdzie nie znika.

poland7 napisał(a):

A więc w sytuacji gdy O.L jest wyłączone w całości w wersji 6.5. Się te 9 odnośników kasuje.

Derick64 napisał(a):

No nie, chyba że je wykasujesz na stacjonarce, to i wykasują się w O.M. po synchronizacji na niej.
Jeśli u Ciebie jest inaczej to nie wiem co jest powodem.