Opera - brzydkie powiększanie

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
bartex9 napisał(a):

Witam,
Dlaczego Opera tak brzydko powiększa strony? Chciałbym ustawić na stałe powiększanie stron na 120-125%. O ile w IE9 czy Chrome wychodzi to bardzo ładnie, to w Operze jest tragedia. Jeden tekst się powiększa, inny nie, strony wyglądają okropnie. Sami zobaczcie na przykładzie Google:

IE:
Opera:

Da radę coś zrobić aby również w Operze uzyskać taki efekt?

nieznajomywwa napisał(a):

Na czystej instalacji też się tak dzieje? U mnie powiększa wszystko normalnie, więc może masz coś popsute w ustawieniach.

bartex9 napisał(a):

No właśnie dzisiaj dopiero co zainstalowałem smile
Spróbuję zrobić reinstalację. Może faktycznie to coś w ustawieniach się popsuło...

bartex9 napisał(a):

Niestety dalej to samo. Może jakoś źle ustawiam to powiększanie? Robię to w preferencjach w zakładce Strony www. Tam Ustawiam powiększanie na 120% i niestety takie kulfony wychodzą np. w googlu...

daroc napisał(a):

U mnie w Operze wszystko powiększa się proporcjonalnie.
Myślę, że przede wszystkim trzeba zrozumieć, że HTML to nie obrazek JPEG, który ma wyglądać na każdym komputerze tak samo (choć i tak nie wygląda - kolory monitora, różne rodzaje ekranu itp.). Czasami preferencje użytkownika biorą górę nad tym, co twórca strony sobie życzy - i bardzo słusznie. Spojrzałem na te screeny i moim zdaniem nie ma jakiejś tragedii. Być może powiększa trochę inaczej, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia. Dla mnie dziwny jest sposób powiększania w IE.

lemari napisał(a):

Można też pokombinować z wielkością czcionki, ja sobie powiększyłem do 12 pikseli.

bartex9 napisał(a):

A czy wpływ na to powiększanie może mieć to, że mam w Windows 7 ustawione powększenie wszystkiego na 125%? Bo patrzę teraz na innym komputerze bez żadnego powiększania w Windowsie i tam wydaje mi się, że Opera powiększa dobrze. Nie da się pogodzić tych dwóch rzeczy?

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by bartex9:

A czy wpływ na to powiększanie może mieć to, że mam w Windows 7 ustawione powększenie wszystkiego na 125%?

Niestety, te dwie rzeczy ze sobą kolidują, a nawet samo ustawienie powiększenia w Windowsie może powodować problemy z wyświetlaniem niektórych stron (!) - patrz wątek: http://my.opera.com/community/forums/findpost.pl?id=8467622 .

Nie mam pojęcia czy ktoś już zgłaszał ten błąd, a nawet jeśli, to raczej będzie miał on niski priorytet. Mimo wszystko zachęcam do zgłoszenia (być może ponownie) na https://bugs.opera.com/wizard/ .

bartex9 napisał(a):

Zgłosiłem już właśnie problem na tej stronie. Trochę nie fajnie. Inne przeglądarki radzą sobie z tym bardzo dobrze ale nie chciałbym rezygnować z Opery. Niestety niektóre strony wyglądają przez to wręcz tragicznie.