Zawiechy Opery pod Windows 7

w dziale Opera
kriseu napisał(a):

Witam.
Byłem szczęśliwym i zadowolonym użytkownikiem Opery do czasu kiedy zaczęła utrudniać mi płynne surfowanie po sieci. Postaram się mniej mniej więcej opisać problem:
- Przy uruchamianiu Opery "na zimno" z już otwartymi kartami, po kilku sekundach dochodzi do zamrożenia okna opery, wówczas widnieje informacja, że program nie odpowiada. Trwa to jakieś 15 sekund, po czym wszystko wraca do normy.
- Podczas przeglądania Internetu, co kilkanaście minut, przy próbie wczytania strony dochodzi do zamulenia - jest pasek postępu wczytywania strony (Dokument: 0%) i tak przez długi czas stoi w miejscu.

Co ważne nie dzieje się tak od zawsze. Problem ma miejsce od kilku miesięcy. Niestety nie potrafię sobie przypomnieć, przy której wersji się pojawił. Przez pewien czas używałem Google Chrome i tam wszystko ładnie chodziło.
System na którym działam to Windows 7 (64-bit).

Proszę o jakieś sugestie i porady jak się z tym problemem uporać.

Saskatchewan napisał(a):

Zazwyczaj, gdy nie wiadomo co może być przyczyną problemu, to pomaga resetowanie ustawień przeglądarki. Sprawdź czy pomoże i jeśli tak, to możesz przywracać pojedynczo lub po kilka najważniejszych plików (np. zakładki) i sprawdzać, czy problem nie powraca. Zazwyczaj winowajcą jest plik operaprefs.ini, więc zamiast robić "pełen reset" , możesz na początek tylko zmienić nazwę lub przenieść ten plik.

Jak to by nie pomogło, albo będą jakieś problemy, to pisz.