Problem z plikami asf

w dziale Opera
eLBo napisał(a):

Witam
Od pewnego czasu mam następujący problem:
Kiedy na www.amazon.com próbuję odsłuchac fragmentu utworu (są w formacie asf), Opera otwiera mi domyślną aplikację (np.: windows media player lub media player classic - zależnie od aktualnych ustawień) zamiast - jak wcześniej - użyć wtyczki Windows Media Player Plug-in Dynamic Link Library.
W preferencjach mam oczywiście w odpowiednich miejscach zaznaczone "użyj wtyczki", wtyczka jest (Opera\Program\Plugins) i Operka ją widzi.
Dodam,że w Firefoxie, który używa przecież tej samej wtyczki (npdsplay.dll), wszystko jest tak, jak powinno.
Mój system to win xp sp2, opera 8.51.
Trudno mi powiedzieć kiedy Opera przestała używac wtyczki, ale z nowych programów instalowałem ostatnio Firefoxa 1.5 i nowy K-liteMegaCodecPack 1.45
Czy ktoś wie, na czym może polegać problem?
Z góry dziękuję za pomoc:)

JaDo napisał(a):

Originally posted by eLBo:


Dodam,że w Firefoxie, który używa przecież tej samej wtyczki (npdsplay.dll), wszystko jest tak, jak powinno....odpaliłem FF 1.5 i lipa, to samo w Kameleonie i Operze ale... , ale zacząłem trochę mieszać z identyfikacją i czyszczeniem ciastek. Przykładowa strona:

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B000B2YQX4/ref=pm_dp_ln_m_2/002-3577250-3727266?v=glance&s=music&vi=samples

Takie mam ustawienia, że jak zmieniam ID na Mozilla to wyskakuje popup z WMP, jak ID Opera, to na nowej karcie. I taka pioseneczka Suffer Well odgrywa się u mnie tylko z ID=Opera.

Ogólnie - raz da się odtworzyć prawie wszystko a za drugim tylko niektóre. IMO to jest chyba problem ze stroną.

ps.

A TUTAJ smile gra wszystko.

eLBo napisał(a):

Qrcze - a teraz wszystko nagle zadziało OK, i to na stronie na której jeszcze pół godziny wcześniej nie chciało działać i to mimo, że nic w międzyczasie nie zmieniałem.
Czyli raz działa a raz nie - widocznie tak już musi być.
Dziwne smile

JaDo napisał(a):

Originally posted by eLBo:


widocznie tak już musi być....no nie za bardzo, obydwie konsole Java i Javascript wywalają błędy. Przy ID=Mozilla konsola javy już nie pokazuje błędów.

Jak to wrzuciłeś również na general forum, to może ktoś bliżej zainteresuje się tym problemem.

eLBo napisał(a):

Dopisałem do postu człowieka,który ma analogiczny problem - http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=114631&t=1134259967&page=1. Zresztą na stronie na której on pisał - http://www.Buy.com - mam te same problemy co z amazonem i chyba używa ona tych samych mechanizmów co amazon.
Zobaczymy - może ktoś będzie miał rozwiązanie.
Dzięki smile