przyspiesznie sciganych plikow

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
vidoqu napisał(a):

Jak mam skonfigurowac OPERE 8.0,zeby przyspieszyc sciganie plikow: *.rar i video programem GetRight z takich stron jak:
a)www.megaupload.com
b)http://rapidshare.de ?

pozdrawiam

skolman napisał(a):

w getrighcie ustaw przechwytywanie adresow znajdujacych sie w schowku (getright configuration->general->monitor->detect urls copied...), a w operze kliknij na link prawym klawiszem i wybierz opcje "Kopiuj adres odnosnika".

mozesz tez zmienic domyslna akcje dla danego typu pliku w menu narzedzia->preferencje->zaawansowane->pobieranie

vidoqu napisał(a):

Niech obrazki posluza do wyjasnienia tego na co brakuje mi slow.
1.

w getrighcie ustaw przechwytywanie adresow znajdujacych sie w schowku (getright configuration->general->monitor->detect urls copied...), a w operze kliknij na link prawym klawiszem i wybierz opcje "Kopiuj adres odnosnika".


Efekt:GetRight nie laczy sie z serwerem.
tak wyglada kopiowanie odnosnika.bmp


2.

mozesz tez zmienic domyslna akcje dla danego typu pliku w menu narzedzia->preferencje->zaawansowane->pobieranie


Do konfiguracji GetRighta w Operze posluzylem sie opisem z tej strony ->
http://mojaopera.9g.pl/wiki/Konfiguracja_Opery#Dla_korzystaj.C4.85cych_z_program.C3.B3w_do_.C5.9Bci.C4.85gania_plik.C3.B3w
Tak to wyglada kiedy chce wcisne DOWNLOAD na stronie rapidsher albo megaupload
tak wyglada kiedy klikne na dany link.bmp
Efekt:sciga sie tradycyjnie-wolno bez udzialu wspomagacza.
1a tak wyglada sciganie.bmp

ps.nie chce nic przeklejac ani kopiowac.Po to przesiadlem sie z IE na Opere,zeby nie kombinowac jak kon pod gore.Chce tylko,zeby po wcisnieciu przycisku DOWNLOAD (na stronach rapidshare i megaupload) Opera samoistnie automatycznie,bez mojej pomocy wiedziala,ze ma sie polaczyc z GetRightem i scignela plik.Mam do scigniecia duzo audibookow,ktore maja po 100 MB i wiecej.Ich sciganie bez przyspieszacza trwa nawet cala noc w zaleznosci od transferu.POMOCYRyszard napisał(a):

tak wyglada kiedy klikne na dany link.bmp


Różności tu już widywałem, ale takie coś to po raz pierwszy.
Ktoś ściągnął to 1 368 068 bajtów żeby zobaczyć co nie działa vidoqu ? wink

Do konfiguracji GetRighta w Operze posluzylem sie opisem z tej strony ->

No coż - wydaje mi się, że nie jest to dobry przepis - nie ma tam nic o 'ptaszkowaniu' "Przekaż adres WWW bezpośrednio do aplikacji". Ale może się nie znam, ja kopiuję i wklejam. Co prawda kopiuję całe listy plików do ściągania i wklejam też całe listy ale wychodzi, że po to się przesiadłem na Operę i FDM, żeby

kombinowac jak kon pod gore


vidoqu napisał(a):

Do konfiguracji GetRighta w Operze posluzylem sie opisem z tej strony ->


No coż - wydaje mi się, że nie jest to dobry przepis - nie ma tam nic o 'ptaszkowaniu' "Przekaż adres WWW bezpośrednio do aplikacji". Ale może się nie znam, ja kopiuję i wklejam


No to juz sam sobie odpowiedziales na wlasna aluzje.

Poza tym, u mnie ta opcja jest zaznaczona od samego poczatku, jak tylko zaczalem konfigurowac GetRighta.Mimo to opera nie przenosi sciganych plikow do GetRigh.

Co prawda kopiuję całe listy plików do ściągania i wklejam też całe listy ale wychodzi, że po to się przesiadłem na Operę i FDM, żeby kombinowac jak kon pod gore


No to co ja ci na to poradze.Wolnosc Tomku w swoim domku.Jak tobie to odpowida to wklejaj dalej.
Aha i jesli skoro sie tak znasz na tym przeklejaniu to powiedz.Jak przeklejasz link z http://rapidshare.de/ gdzie trzeba wpisac kod prze pobranie a potem to juz mozesz tylko zapisac lub otworzyc scigany plik poniewaz nie pojawia sie opcja:"kopiowanie odnosnika adresu"?

czy moze pomoc ktos doswiadczony,kto nie bedzie spieral sie na slowa,tylko rzeczowo pomoze rozwiazac problem?

vidoqu napisał(a):

Zalezy mi na tym,zeby nie zasmiecac mojego postu i nie robic z niego slownej przepychanki

Teraz chce sie odniesc do pierwszej propozycji polegajacej na przeklejaniu linkow do GetRighta
U mnie w przeklejaniu problem polega na tym:

1 ) Jesli sciagam audiobooka, spakowanego rarem, ze strony megaupload to rzeczywiscie po kliknieciu prawym przyciskiem myszy pojawia mi sie taka opcja jak:"kopiowanie adresu odnosnika",ale wtedy GetRigt nie laczy mi sie z serwerem.Wogle nie sciaga pliku.
2) Jesli natomiast sciagam audiobook z rapidshare to tam przed scignieciem trzeba wpisac literowy kod, po ktorym opera sciaga plik automatycznie ( widac to odrazu w panelu transfer) i nie ma takiej mozliwosci,zeby skorzystac z:"kopiuj adres odnosnika".Chodzi o to,ze wogle nie pojawia sie taka opcja jak:"kopiuj adres odnosnika"

Teraz odniose sie do drugiej propozycji czyli ustawien w zkladce Preferencje w Operze
3) Znalazlem na pewnej stronie taki opis:

Dla korzystających z programów do ściągania plików

Opera posiada w sobie moduł ściągania plików, który obsługuje wznawianie (a także potrafi ściągać pliki przez BitTorrenta).

Jeżeli jednak będziesz korzystał z programów ściągających pliki (np. GetRight) i chcesz ściągać pliki nimi możesz wykonać to co jest napisane poniżej. Będzie wygodniej.

Otwórz Preferencje → Zaawansowane → Pobieranie, odznacz Pokazuj pliki obsługiwane przez Operę i wpisz rozszerzenie jakiegoś pliku (mp3, zip, avi...) Gdy pojawi się na liście dany rodzaj pliku - kliknij 2 razy na niego, zaznacz Otwórz za pomocą innej aplikacji i wybierz GetRighta (albo jakiś inny program).

Od teraz przy ściąganiu uruchomi się GetRight. Podobnie możesz zrobić z innymi rozszerzeniami.Postapilem wg teg opisu.Zaznaczylem rowniez ptaszka w pozycji:"Przekaz adres WWW bezposrednio do aplikacji" bo chcialem na wlasne oczy zobaczyc,ze GetRight rzeczywiscie sciaga poszczegolne segmenty czego nie widac w panelu Opery: TRANSFERY.
Sytuacja jest taka,ze GetRight nieuruchamia sie chociaz skonfigurowalem wszystko wg opisu.Opera sciaga po swojemu co widac w TRANSFERACH a jeden plik,ktory ma ok 50 MB potrafi sciagac sie bardzo dlugo a wiem,ze plik o takiej samej pojemnosci sciagany za pomoca przypieszaczy sciaga sie o wiel krocej.Stad moj post i prosba o pomoc.

ps.bardziej od przeklejania linkow do przyspieszaczy zalezy mi na jednym programie,ktory bedzie kompatybilny z opera.Kompatybilny w takim sensie,ze ja wciskam CLICK HERE TO DOWNLOAD na stronie megaupload a OPERA sama,bez mojej pomocy uruchamia GetRighta czy Free Download Manager ale w taki sposob,zebym oprocz zakladki TRANSFER w Operze widzial,ze dany przyspieszacz rzeczywiscie sciaga poszczegolne segmenty.Chce widziec,ze rzeczywiscie przyspiesza to sciaganie a nie tylko TRANSFER w Operze.