Zniknięcie haseł

w dziale Opera
karolek497 napisał(a):

W jakiś dziwny sposób zniknęły mi wszystkie zapisane hasła, ale loginy pozostały. Teraz gdy chce się gdzieś zalogować zostaje wypełnione pole login a hasło pozostaje puste. Da się to jakoś naprawić?

zielak007 napisał(a):

A czy nie miałeś ustawionego hasła głównego i czy nie wykonywałeś ostatnio przenosin/reinstalacji Opery lub czy nie sprzątałeś katalogu profilu ze "zbędnych plików"? Bo takie objawy miałem około wersji 10.10, gdy pominąłem plik opcert6.dat, bez którego nie da się odczytać haseł zabezpieczonych hasłem głównym.

karolek497 napisał(a):

Mam ustawione hasło główne, ale nic nie przenosiłem. Po prostu uruchomiłem dziś komputer i haseł już nie było

zielak007 napisał(a):

Może Opera została poprzednio brutalnie wyłączona lub inna osoba coś grzebała?
Jeśli znajdziesz w katalogu profilu pliki opcert6.dat.bak i wand.dat.bak, to utwórz ich kopię a także kopię plików wand.dat i opcert6.dat (koniecznie na innym dysku) i przy wyłączonej Operze podmień plik opcert6.dat jego kopią (.bak).
Jeżeli takich plików nie ma w katalogu profilu, to możesz jeszcze przeszukać dysk lub sprawdzić czy nie ma plików o takie samej nazwie, lecz z innym rozszerzeniem (np. samo .bak lub .pre_sync, o ile korzystałeś z synchronizacji haseł). Jeśli nigdzie nie znajdziesz takich plików, to możesz jeszcze spróbować je odzyskać np. programem PC Inspector File Recovery lub podobnym.
Ważne, aby mieć kopię każdego zmienianego pliku, bo wtedy można przywrócić stan sprzed modyfikacji oraz jak najmniej zapisywać na dysku, na którym jest katalog Opery, bo można nadpisać pliki, które chcesz odzyskać.

karolek497 napisał(a):

Mam te pliki. Zdjąłem główne hasło z opery i wrzuciłem wand.dat do operapassview. Wszystko wygląda tak jakby wszystko dostało przesunięcia o jedną linie tzn często się zdarza, że hasło zostało zastąpione adresem jakiejś strony albo jego wartość to jakieś krzaki. Loginy są w porządku

Łukash napisał(a):

Na jakim systemie to się dzieje ? Jeżeli na Vista/7 to jest możliwość wyciągnięcia plików z "Punktu przywracania systemu" <- musi być włączone i musi być z datą gdzie wszystko było w porządku.
Oto pomocny program http://www.shadowexplorer.com/downloads.html
A tak wygląda :

W oknie po Twojej prawej klikasz plik prawym myszki > Export i wskazujesz gdzie zapisać plik.Wymaga uprawnień admina.

Medium napisał(a):

Dopiszę się do tego wątku. Mnie też jakby poznikały niektóre hasła, a to chyba od chwili, kiedy na krótko powierzyłam je usłudze Opera Link. Innych tłumaczeń nie jestem w stanie znaleźć.