Import poczty w Operze 8.5x

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Raster2000 napisał(a):

Witam!
Wiem, że było kilka razy, ale nic konkretnego się nie dowiedziałem. Otóż chodzi o to, że podczas importu poczty z Outlook Express przycisk "importuj" jest nieaktywny. Próbowałem zainstalować wcześniejszą wersję Opery (7.54) i efekt taki sam. Mam windowsa XP i aktualna wersja Opery to 8.51. Specjalnie zainstalowałem Thunderbirda, do którego zaimportowałem wiadomości z Expressa. Po wybraniu opcji "importuj z Thunderbirda" przycisk "importuj" jest aktywny, ale po jego wciśnięciu wyskakuje "zaimportowano 0 wiadomości". Bieżące wiadomości z serwera Opera ściąga bez problemu.
Proszę o konstruktywną pomoc.
Pozdrawiam
Rafał

andol napisał(a):

Spróbuj tego: http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=680044

Raster2000 napisał(a):

Jesteś Wielki! Teraz odkryłem, że w Outlook Express miałem dwie główne tożsamości i dlatego Opera miała problem z importem. Po skasowaniu jednej głównej tożsamości wszystko zaimportowało się bez problemu. Szukałem rozwiązania w Operze, bo nie podejrzewałem, że z Expressem jest coś nie tak (Thunderbird zaimportował wiadomości bez problemu).
Wielkie dzięki!!!

Raistlin napisał(a):

dopisze sie tutaj, zeby nie zaczynac nowego topicu.

Mam zainstalowana Opere od jakiegos czasu.. Kiedys stracilem czesc maili (MkS_Vir - wiadomo) - wywalilem opere i z bolem serca wszystkie ustawienia i reszte maili.

Niedawno jednak znalazlem kopie zapasowa, niepelna, ale zawsze cos. I teraz pytanie: Nie moge jej zaimportowac (wyglada, ze juz to byla O7.x, teraz mam 9tp1). Wrzucic do katalogu tez nie, bo nadpisze sobie ustawienia nowych kont (przeciez mam wszystko skonfigurowane od 0, malo tego, niektore konta pocztowe z kopii teraz juz nie istnieja, chcialbym przeniesc tylko maile).

Any ideas?

Ew. jak exportowac poczte z Opery, zeby potem np. na "czystej" moc zaimportowac obie kopie maili?

Edit

Prawym export - tylko to mi eksportuje czesc maili - raz 60MB, potem 30.. i ciagle 30. (nie sa wszystkie wyeksportowane), co wiecej, utworzony plik jest ciagle "zablokowany przed zapisem..." co jest?!