Google i Opera ?

w dziale Opera
symeon napisał(a):

Bardzo dziwna wiadomość

archetwist napisał(a):

Jeśli to o tym przejęciu przez Google, to chyba jedynie plotka. OS ASA to zdementowała. A tego forum niezarejestrowani przeglądać nie mogą.

symeon napisał(a):

Originally posted by archetwist:

A tego forum niezarejestrowani przeglądać nie mogą.tego to nie wiedziałem. sorki smile. Poniżej wklejam tekst tego newsa.

"Gazeta Wyborcza" poinformowała o zapisie zamieszczonym w blogu Pierre'a Chappaza (byłego szefa Yahoo! Europe), według którego Google rozważa zakup Opera Software.
Ta krótka notka wywołała niemałe zamieszanie.
Google to w chwili obecnej najpotężniejsza wyszukiwarka internetowa, choć Microsoft zapowiedział, że w nadchodzącej, siódmej wersji Internet Explorera pojawi się zintegrowana wyszukiwarka MSN Search. Oznaczałoby to dla Google'a utratę sporej części użytkowników, szczególnie tych, którzy nie zadają sobie trudu, aby zmienić domyślne ustawienia programu, lub zwyczajnie tego nie potrafią. Na miejscu będzie więc własna, zaawansowana i funkcjonalna przeglądarka.
Wybór Opery zamiast Firefoksa, który również jest zaawansowaną przeglądarką, jest dość oczywisty. Opera to produkt stricte komercyjny, Firefox zaś jest rozwijany na zasadzie Open Source przez osoby skupione wokół Mozilli.
Żadna z firm nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu, mogącego jednoznacznie potwierdzić lub zaprzeczyć plotkom.

źródło: WWW


archetwist napisał(a):

Originally posted by symeon:

Żadna z firm nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu, mogącego jednoznacznie potwierdzić lub zaprzeczyć plotkom.


Oficjalnego nie wydała, ale:
http://today.reuters.com/news/newsArticleSearch.aspx?storyID=66217