Wymagana wtyczka dla WMP 10

w dziale Opera
ramir napisał(a):

Cześć,niedawno zmieniłem system z windy 98 na xp a tkże windows media pl. z wersji 9 na 10 i pojawił się problem z wtyczką.Po próbie uruchomienia obrazu na niektórych stronach,np.wiadomośći z inerii pl,czy też itvp pojawia się informacja iż wymagana jest wtyczka.Wcześniej ,przed wspomnianą zmianą problemów nie miałem.Szukałem na stronie WMP wtyczki i ściągnąłem do wersji 9 (do 10 nie znalazłem)ale chyba nie o taką wtyczkę chodzi.Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i nie mogę sobie z tym poradzić,dlatego proszę o pomoc.

JaDo napisał(a):

Originally posted by ramir:

(do 10 nie znalazłem)npds.zip
npdsplay.dll
npwmsdrm.dll

Są w katalogu WMP. Skopiuj do \program\plugins Opery.

http://www.opera.com/support/search/supsearch.dml?index=434

ramir napisał(a):

Skopiowałem wskazane pliki poza npds zip ponieważ ten plik występuje u mnie jako rar.Rozpakowałem więc go do wskazanego folderu w operze ale nie wiele to pomogło.Tzn teraz pokazyje przy poleceniu odtwarzania okienko WMP(przedtem nie było nawet tego),ale nadal jeszcze nie ma obrazu.

JaDo napisał(a):


...wyrzuć te pliczki z tego rozpakowanego .rar i skopiuj cały. Lub je zzipuj jako ten npds.zip, jak się nie uda z tym .rar.

A gdzie próbowałeś odtwarzać?

ramir napisał(a):

Skopiowanie samego npds nic nie pomaga,zzipowanie też w zasadzie jest niemożliwe ponieważ używam (posiadam tylko winrara i 7zip).

Seji napisał(a):

Originally posted by ramir:

,zzipowanie też w zasadzie jest niemożliwe ponieważ używam (posiadam tylko winrara i 7zip).


Rar nie pamietam, ale 7zip pakuje tez do zipa.