myszka Logitech i rolka przewijania

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Nowart napisał(a):

witam. jestem świeżym uzytkownikiem Opery. dotychczas uzywalem nakladki Maxthon na IE i jak najbardziej mnie ona wystarczala. Jednak postanowilem wyprobowac Opere i sie zaczeło...
mam logitecha mx700. najprzydatniejsza dla mnie funkcja to ta , ktora po kliknieciu na link zakladke w tle. mozna to zrobic w preferencjach przyporzadkowujac te funkcje srodkowemu przyciskowi czyli rolce. jednak u mnie po kliknieciu rolki strona otwiera sie na biezacej zakladce co doprowadza mnie juz do szalu bo nie wiem za diabla jak sobie z tym poradzic a z komp jestem raczej "za pan brat" smile
Przy okazji jeszcze male dylematy:
- jak sie otwiera w Operze ostatnio zamknięte strony?
- jak sie wynajduje na stronie okreslone slowa, zwroty?
Prosze o jakas tresciwa porade gdyz po zmianach w ustawieniach sterownika myszy jest bez zmian.
z gory dziekuje za pomoc
Artur

szyk napisał(a):

Z tymi logitechami to są często problemy...
Żaden inny przycisk nie otwiera w odnośników w tle (rozumiem, że w "Preferencje->Zaawansowane->Mysz i klawiatura->Opcje środkowego przycisku myszy" jest ustawiona odpowiednia opcja)?

szyk napisał(a):

Originally posted by Nowart:

poza tym kolejny problem. mam np 5 zakladek na pasku - po przejrzeniu zamykam 3 od lewej i chce zeby przeskoczylo na nastepna ale w lewo czyli 2 od lewej bo 4 i 5 juz przeczytalem ale ich nie zamknalem. jak to cholerstwo ustawic zeby przelaczalo mnie na zakladke po LEWEJ STRONIE a nie wskakiwalo znow na te przeczytane po prawej ??


Na stronie http://nontroppo.org/wiki/PrzyciskiUzytkownika#page jest przycisk ("Zamknij aktywną kartę i przejdź do poprzedniej"), który wykonuje taką akcję, można też podpiąć to polecenie pod gest myszy.

A jak klikniesz na stronie środkowym przyciskiem myszy, to możesz przewijać stronę ruchami myszy aż do naciśnięcia jakiegoś przycisku?

Nowart napisał(a):

oczywiscie, ze jest ustawiona. kombinowalem na WSZYSTKIE chyb sposoby i nic. juz mam powoli dosc opery. w Maxthonie chwytalem i upuszczalem i po sprawie a tu prawy-otworz w nowej w tle itd... szalu mozna dostac. poza tym kolejny problem. mam np 5 zakladek na pasku - po przejrzeniu zamykam 3 od lewej i chce zeby przeskoczylo na nastepna ale w lewo czyli 2 od lewej bo 4 i 5 juz przeczytalem ale ich nie zamknalem. jak to cholerstwo ustawic zeby przelaczalo mnie na zakladke po LEWEJ STRONIE a nie wskakiwalo znow na te przeczytane po prawej ??
Poza tym tyle sie nasluchalem jaka to Opera szybka, ze mozna ustawic bieżące wyswietlanie ladowanej strony co przyspiesza dzialanie itd. Tymczasem w sytuacji kiedy w tle otwieraja sie np 2 zakladki ( juz nie wspominam nawet o wiekszej ilosci) to zakladka aktywna jest totalnie zamulona, chaczy sie i nie ma zadnego komfortu jej obslugi.
O co tu chodzi bo juz stracilem zapal do Opery po zaledwie godzinie...???

Nowart napisał(a):

Wiem o co pytasz, jednak ja mam ustawione na rolce podwojne klikniecie. Uprzedzam odpowiedz - zmiana tych ustawien w sterownikach myszy nic nie daje. nadal otwieraja sie linki na biezacej zakladce.

szyk napisał(a):

Przy okazji jeszcze male dylematy:
- jak sie otwiera w Operze ostatnio zamknięte strony?


Ctrl + Alt + Z, Ctrl + Z też powinno działać, poza tym na stronie, którą wyżej podałem, są odpowiednie przyciski, najlepszy chyba będzie "Otwórz ostatnio zamkniętą" z menu zamkniętych stron.
Edycja: a, jeszcze w "prawy klik na pasku narzędziowym->Dostosuj->Przyciski->Przeglądarka" powinien być też przycisk "Zamknięte".

- jak się wynajduje na stronie okreslone slowa, zwroty?


Jak to robić za pomocą skrótów klawiaturowych: http://help.opera.com/Windows/8.51/pl/keyboard.html ->Tekst->Wyszukiwanie. smile


Z tą myszą to możesz spróbować dodać do gestów (do używanej konfiguracji) do sekcji Applications: Button3 Open link in background page, choć raczej wątpię, czy coś to zmieni...

Nowart napisał(a):

bardzo dziękuję za szybką i rzetelną poradę.
szacunek