Automatyczne dopasowanie do szerokości

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
robilen napisał(a):

Opera 11.52
Jak ustawić żeby przeglądarka automatycznie aktywowała opcję "Dopasuj do szerokości" po załadowaniu strony? W preferencjach ta funkcja jest zaznaczona jako aktywna. podobnie jak Widok->Styl->Stały układ tabel. A mimo to po załadowaniu niektórych stron rozjeżdżają się albo w poziomie albo w pionie i żeby było OK, trzeba ręcznie klikać tę opcję. Będę wdzięczny za każdą pomoc. Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Medium napisał(a):

Hehehe, czasem bywa wręcz odwrotnie, strony rozjeżdżają się, bo... ktoś ma globalne dopasowanie do szerokości.
A rozwiązania, poza globalnym ustawieniem w preferencjach nie znam. No i w sumie niby dlaczego samo miałoby się odznaczać, hę? wink

robilen napisał(a):

Problem w tym, że rozjeżdżanie strom występuje w każdym przypadku. Tak z globalnymi ustawieniami jak i bez. Wszystko wraca do normy po ręcznym kliknięciu "Dopasuj do szerokości"

Medium napisał(a):

Originally posted by robilen:

Wszystko wraca do normy po ręcznym kliknięciu "Dopasuj do szerokości"

Zdaje się, że ten przycisk służy zarówno do włączania jak i wyłączania tej funkcji.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by robilen:

ta funkcja jest zaznaczona jako aktywna. podobnie jak Widok->Styl->Stały układ tabel

A do czego Ci toto? Nawet nie wiem do czego to służy p.

robilen napisał(a):

Chodzi mi o to, czy da się zmusić Operę, żeby automatycznie dopasowywała do szerokości nowo załadowaną stronę ponieważ niektóre strony po załadowaniu otwierają się nie dopasowane pomimo ze funkcja "Dopasuj do szerokości" jest włączona. Ręczne kliknięcie przycisku dopasowuje stronę, Nie powodując wyłączenia tej funkcji. Tak jakby za każdym razem po załadowaniu określonej strony trzeba było ją szturchnąć żeby zadziałała.

Medium napisał(a):

Najpierw odznacz ten dziwny styl!

Originally posted by robilen:

Widok->Styl->Stały układ tabel


A potem wystarczy zaznaczenie w:
Opera → Ustawienia → Preferencje → Strony WWW → Dopasuj do szerokości (Ctrl + F12)

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by robilen:

Ręczne kliknięcie przycisku dopasowuje stronę, Nie powodując wyłączenia tej funkcji.

bigeyes

Generalnie, na niektórych stronach jest problem z funkcją dopasowania do szerokości - strony te nie dopasowują się, a raczej rozjeżdza się cały ich układ. Rozwiązania na razie nie widziałem; sam też nie korzystam z tego, więc nic nie wymyślę. Dziwi mnie tylko, że kliknięcie w przycisk (aktywnego globalnie) dopasowania do szerokości, nie wyłącza go.

robilen napisał(a):

Originally posted by Saskatchewan:

Originally posted by robilen:

Ręczne kliknięcie przycisku dopasowuje stronę, Nie powodując wyłączenia tej funkcji.

bigeyes

Generalnie, na niektórych stronach jest problem z funkcją dopasowania do szerokości - strony te nie dopasowują się, a raczej rozjeżdza się cały ich układ. Rozwiązania na razie nie widziałem; sam też nie korzystam z tego, więc nic nie wymyślę. Dziwi mnie tylko, że kliknięcie w przycisk (aktywnego globalnie) dopasowania do szerokości, nie wyłącza go.No właśnie! Nie jestem "zielony" Używam opery od lat i wydawało mi się że znam ją na wylot. Problem pojawił się od wersji 10 w górę, miałem nadzieję że kolejne aktualizację rozwiążą ten problem. Mamy już 11.52 i dalej to samo. Zaczęło mnie to już irytować więc postanowiłem sprawdzić czy ktoś ma podobny problem. No nic... Jak się nie da to trudno, będę próbował dalej, metodą prób i błędów. Zastanawiam się tylko czy to problem samej przeglądarki czy może importowanych ustawień po kilku reinstalacjach.

EDIT:
Po załadowaniu rozjechanej strony kliknięcie w przycisk dopasowuje stronę nie powodując wyłączenia funkcji. Kolejne kliknięcie wyłącza funkcję nie powodując rozjechania strony.confused

Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by robilen:

Zastanawiam się tylko czy to problem samej przeglądarki czy może importowanych ustawień po kilku reinstalacjach.

Niestety, jest to raczej problem samej Opery - było już zbyt wiele wątków o problemach z dopasowaniem do szerokości, żeby można to uznać za "przypadek".

Pozdrawiam

Ryszard napisał(a):

Jesteś pewny, że właściwie używasz tej funkcji? Tak na prawdę toto służy do dopasowywania szerokich stron do małych rozdzielczości monitora.