Uruchamianie 2 stron na raz

w dziale Opera
Zajec napisał(a):

Da się. Może ktoś mi podać namiary na parametry z jakimi można odpalać windowoswą Operę? Albo od razu gotowca - odpowiednik Linuksowego -nowin

szyk napisał(a):

http://www.opera.com/docs/switches/
Pod Windowsa jest dostępna ogrooomna liczba parametrów, będzie w czym wybierać. bigsmile

Zajec napisał(a):

Skłamałem, nie ma takiej możliwości bez porządnego kombinowania.


Originally posted by szyk:

Pod Windowsa jest dostępna ogrooomna liczba parametrów, będzie w czym wybierać. bigsmile

Niestety brak czegoś tak banalnego jak "-nosession", które jest dostępne w Linuksie.

szyk napisał(a):

Originally posted by Zajec:

Niestety brak czegoś tak banalnego jak "-nosession", które jest dostępne w Linuksie.


No bo pod Windowsa są dostępne aż dwa parametry. smile
Kompletnie nie rozumiem, co stoi na przeszkodzie temu, żeby przynajmniej większość linuksowych parametrów zaimplementować w Operze pod Windowsem...

Zajec napisał(a):

Nie wyczułem ironi wcześniej. Myślałem że mówisz poważnie, bo na pierwszy rzut oka tego jest dużo. Tylko że wszystko dot. tego kioskmode.

daroc napisał(a):

No to pozostaje jedynie uruchamiać Operę z parametrem Settings <full path> i mieć dwa pliki opera6.ini - z których jeden (wczytywany skrótem do Opery z odpowiednim parametrem - np. na pulpicie) otwiera na starcie stronę startową, a drugi (wczytywany przy uruchamianiu Opery w każdy inny sposób, np. po dwukliku na plik html) - nie.

Zajec napisał(a):

To było to "porządne kombinowanie" o którym pisałem. Po każdej zmianie związanej z opera6.ini trzeba byłoby kopiować ten plik w miejsce drugiego zmieniając przy tym wyświetlanie strony głównej na nie. Ewentualnie każdą zmianę wprowadzać dwukrotnie.

daroc napisał(a):

Etam, przecież nikt nie zmienia tych ustawień nie wiadomo jak często... A ustawienia np. historii dla stron oglądanych lokalnie raczej nie ma znaczenia... Zakładam, że jeśli wczytujemy inny plik konfiguracji, to przy zmianie preferencji ustawienia zostaną zapisane do tego innego pliku. Tak więc wystarczy skopiować plik opera6.ini, nadając mu nazwę np. opera6_0.ini, po czym zmienić skrót np. na pasku szybkiego uruchamiania, dodając w nim parametr: /Settings c:\program files\Opera\opera6_0.ini (przykładowo). Teraz uruchomić Operę otwierając lokalny plik html i w preferencjach zmienić odpowiednie ustawienie Opery.

lisster napisał(a):

Mam ustawnione aby przy uruchomieniu opera ladowala strone startowa.
Ale kiedy opera jest wylaczona i uruchamiam jakas strone internetowa zapisana na dysku to otwieraja mi sie odrazu 2 okna jedno ze strona ktora chcialem otworzyc a drugie wlasnie ze strona startowa w moim przypadku onet. Da sie to wylaczyc aby otwieralo sie tylko jedno okno ze strona ktora chce otworzyc ?