Problem - maile wyświetlane jako kod

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
AbdulMumit napisał(a):

Witam po długim czasie nieobecności. smile

Od dwóch dni Opera wyświetla mi wszystkie e-maile (przychodzące, wychodzące, projekty, rss, grupy etc.) jako kod, czyli plain tekst ciurkiem, łącznie z nagłówkami, bez formatowań. Nie przypominam sobie, bym dokonywał w ostatnim czasie zmian w ustawieniach, które mogłyby w ten sposób wpłynąć na działanie Opery.

Przespacerowałem się po jej katalogu, wygląda na to, że są tam potrzebne pliki, w tym wszelkie .css-y itp. Rozkładam ręce i nie wiem, skąd to zachowanie. Będę wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuję.

Wersja 8.5
Kompilacja 7700
System Windows 2000

Ryszard napisał(a):

Może włączyłeś "tryb użytkownika"? Takie jednym ciurkiem nagłówek razem z treścią to typowy objaw.
Poczytaj http://www.testopery.terramail.pl/754/cz7oe.html#razem może Cię "odetka" - ale to było pisane dla Opery7x, teraz standartowy przełącznik to [Shift]+[G]

AbdulMumit napisał(a):

Dziękuję za odpowiedź. Już znalazłem rozwiązanie: plik css odpowiadający za e-maile nie był poprawnie czytany, bo na jego początek wkradły się dodane przez jakiś edytor znaki określające jego kodowanie, miał zatem dwie linie definiujące kodowanie przed kodem właściwym, co wystarczyło do ogłupienia Opery. Dodatkowa linia znalazła się tam oczywiście w wyniku mojej głupoty — kilka dni temu oglądałem sobie pliki css i po prostu nieświadomie w tym własnie musiałem zapisać zmiany (ten odruch wciskania Ctrl+S…). :-)

Czy mam włączony tryb użytkownika sprawdziłem na samym początku, hiehie, Shift+G to jedna z najczęściej używanych ostatnio przeze mnie kombinacji klawiszy, obok Ctrl+Shift+Alt+v, bo testuję różne strony na okoliczność zgodności ze standardami i dostępności dla niepełnosprawnych.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam!