Język polski w Operze 8.5 na mandrivie 2006

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
szuwa64 napisał(a):

Zainstalowałem Operę z płyty dołączonej do Linux+.W opcjach ,,languages''ustawiam polish , restart i bez zmian- po angielsku, no a ja już sie jezyka chyba nie nauczę .W tym samym oknie ustawień klikam na wybierz a tam się pokazuje że tylko jest jeden folder z ,,english'';a więc szukałem w Google -spolszczenia , znalazłem cos ale po kliknięciu otwiera mi się strona jak jakis dokument z tekstem a nie jak plik do instalacji.pozatym wszystkie literk w menu są b.małe i jakieś takie postrzępione.Miał ktoś cos podobnego?Pozdrawiam.

szyk napisał(a):

Ściągnij sobie odpowiedni plik językowy (np. do katalogu z profilem) z http://opera.com/download/languagefiles/, potem Preferencje->Ogólne->Szczegóły->Wybierz (czyli pewnie coś jak Preferences->General->Details->Choose) i wskaż ten plik, potwierdź, restartu nie potrzeba.

szuwa64 napisał(a):

Oczywiście, że znalazłem coś w Google, ale tak jak mówiłem - nie otwiera się okno z pytaniem , ,,zapisać lub
otworzyć'' ale pojawia się tekst, z którym nie za specjalnie wiem co zrobić : http://www.opera.com/download/lng/850/ouw850_pl.lng .

szyk napisał(a):

Tak, jak w innych programach: menu File->Save as. wink

Nuntaro napisał(a):

To jak wyżej, jeśli juz klikniesz i zobaczysz te napisy (masz w pasku wtedy adres i do niego, oczywiście, odnosi się "zapisz jako" w menu "plik") a zanim klikniesz: prawoklik na linku i "zapisz element docelowy jako..." Potem jeszcze musisz język wybrać w Preferencjach (menu Narzędzia/Tools/). Na dole zakładki Ogólne/General/ jest wybór języka, ale - jak słusznie wspomniano wyżej - powinieneś jeszcze wybrać Szczegóły/Details/ i w otwartym okienku, w pasku u góry podać ścieżkę do polskiego pliku językowego (zastąpić adres angielskiego, no i poniżej dodać do listy no i chyba wywindować na szczyt wink ).