SpeedDial - czego mi osobiście brakuje.

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
ZiCe napisał(a):

Traktuję kartę speeddial jako ulubione, więc mam w niej 200 stron stąd moje potrzeby - zaznaczam osobiste. Jak sama nazwa wskazuje są to strony szybkiego dostępu, a nie składowania jak u mnie, ale wszystko się zmienia, więc znaczenie speeddial dla mnie zmieniło się zasadniczo. Myślę, że na moje propozycje znalazłoby się więcej chętnych. Może są takie opcje i można skonfigurować tak speeddial, albo gdzieś zgłosić, aby mądrzejsi umożliwili chociaż takie opcje tj.
1) usunięcie krzyżyka usuwującego kartę w sppeddial - często trafiam w niego i... po karcie. Wolałbym, aby z meny prawy przyciski myszy (ppm) była opcja usuń
2) zwiększenie miejsca na nazwę pod każdą kartą. Dzięki usunięciu tego krzyżyka z 1 punktu zwiększy się miejsce na nazwę karty, ale chciałbym aby nazwa ta nazwa zaczynała się od lewego brzegu karty, a nie od środka - jak teraz. Wówczas można byłoby umieścić pod dłuższą nazwę karty.
3) dobrze byłoby, gdyby pod prawym przyciskiem myszy mieć dostęp do zmiany trzcionki w tej nazwie, koloru, wielkości etc.
4) byłoby super gdyby dało się zmniejszyć odstęp miedzy kartami,
5) chciałbym jeszcze, by można było grupować tematycznie karty tzn. aby w sppeddial można było utworzyć grupę kart i nazwać ją np. banki,a niżej inną grupę np. rozrywka, dzieci czy sport.
6) gdyby jeszcze przycisk z kluczem w speeddial na górze, nie był widoczny, tylko wywoływany z ppm, ponieważ obecnie zabiera miejsce na cała linię ikon w speeddial
7) kolejna rzecz to, aby po synchronizacji na innym kompie to wszystko się nie rozjeżdżało, bo tak się dzieje obecnie. Chyba, że jest na to sposób.
Osobiście bardzo mi się podoba rozwiązanie speeddial, ale warto by je dopieścić.
Może macie jakieś inne propozycje ?

pgmost napisał(a):

No więc wpisz w pasek adresu opera:config a następnie Speed Dial State i zmień z 1 na 2 i zapisz (nie trzeba restartować Opery) - otrzymasz zablokowany speeddial, nie będzie krzyżyków do kasowania miniaturki ani jak to nazywasz "klucza" w górnym rogu czyli dostępu do preferencji speediala, ani nie da się miniatur przesuwać - najlepsza opcja dla niezepsucia sobie speeddiala
Dla edycji przełączasz z powrotem na 1 i możesz edytować
Dla ułatwienia dostępu do blokowania speeddiala stosuję odpowiedni wpis w zmodyfikowanym menu w sekcji Quick preferences F12

Item, "edycja Speeddiala"="Go to page, "opera:config#Speed Dial State"Odstępy między miniaturkami można zmniejszyć poprzez inną skórkę (lub edycję obecnej) zobacz na blogu

stivo85 napisał(a):

Originally posted by ZiCe:

3) dobrze byłoby, gdyby pod ppm móc to zmienić trzcionkę w tej nazwie


Co zmienić? confused

ZiCe napisał(a):

pgmost - Dzięki. Super.
Nie wiedziałem tego z blokowaniem.
Ze skórką to słyszałem, czytałem, ale nigdy nie próbowałem. Muszę spróbować.
Gdzie znaleźć o menu do zmiany konfiguracji ?
ppm = prawy przycisk myszy

Proszę jeszcze o odpowiedź-podpowiedź na pozostałe moje dylematy
2) zwiększenie miejsce na nazwę karty, tak aby nazwa ta nazwa zaczynała się od lewego brzegu karty, to chyba też da się zrobić skórką. Tak ?
3) dobrze byłoby, gdyby pod prawym przyciskiem myszy (ppm) mieć dostęp do zmiany trzcionki w nazwie karty np. koloru, wielkości etc. to byłoby super. Inna czcionka dla każdej karty ułatwiłaby nawigację w speeddial.
5) chciałbym jeszcze, by można było grupować tematycznie karty tzn. aby w sppeddial można było utworzyć grupę kart i nazwać ją np. banki,a niżej inną grupę np. rozrywka, dzieci czy sport. To też ułatwiłoby nawigację w speeddial.
7) kolejna rzecz to, aby po synchronizacji Opera Link na innym kompie to wszystko się nie rozjeżdżało, bo tak się dzieje obecnie. Chyba, że jest na to sposób.

Łukash napisał(a):

Originally posted by ZiCe:

5) chciałbym jeszcze, by można było grupować tematycznie karty tzn. aby w sppeddial można było utworzyć grupę kart i nazwać ją np. banki,a niżej inną grupę np. rozrywka, dzieci czy sport. To też ułatwiłoby nawigację w speeddial.


Tak ,tak ,to by się przydało, temat wielokrotnie poruszany ,chocimir zmajstrował nawet rozszerzenie więcej info tu:
http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=1031402&t=1323028932&page=1#comment9760082
Istnieje jeszcze taki projekt jak RuZoom http://my.opera.com/Pizzapops/blog/2011/07/03/ruzoom-my-latest-bookmark-gallery-attempt
pobierz > wypakuj > otwórz w Operze plik gallery.html ,
Oba projekty są niestety na razie mało podatne na dostosowanie.
Może ktoś będzie umiał to ładnie połączyć idea

pgmost napisał(a):

Ile ci zajmuje (za menedżerem) Opera zaraz po uruchomieniu, skoro masz 200 miniatur i w jakim czasie? Zrzuty stron masz czy swoje miniaturki?
Jak ci się to mieści? p

Ja mam ok 40 miniaturek, podpisy mało ważne, treścią jest sama miniaturka + ładna skórka co obsługuje przezroczystości - jest i ładnie i funkcjonalnie, choć początki były trudne, gdy pojawiały się testowe Opery z reorganizowanym speeddialem bigsmile
tu kawałek widać http://prntscr.com/4g0u8

ZiCe napisał(a):

No, cóż lekko nie jest. Operka zajmuje 54MB i startuje mi ok. 25 sekund.
Może długo, ale potem jest bardziej funkcjonalnie.
Nie umiem robić i nie mam czasu na tworzenie miniatur dlatego posiadam zrzuty stron.
Jak mi się mieści ? jakoś daje radę. Przy 12 kolumnach mam 15 linii.

Medium napisał(a):

Maniacy Speed Diala, najmniejsze miniaturki wychodzą z favikon (ikonen stron) na pasku zakładek (dawniej osobistym), a i grupowanie jest rozwiązane, bo może tu stać cały folder zakładek, i to nie jeden wink
Dodam jeszcze, że favikonki bez podpisów są i ładniejsze i tak czytelne. Jak się czegoś zapomni, najeżdżamy myszą i czytamy podpowiedź. No i ten pierwotny Speed Dial można wyłączyć przyciskiem patrz przyciski specjalne do Opery 11.

ZiCe napisał(a):

Pobawiłem się z pomocą rad, ale nie w pełni zadowalają mnie te odpowiedzi.
1) ze znikającym krzyżykiem to rewelacja
2) jednak nie udało mi się zrobić tak aby nazwa karty zaczynała się od lewego brzegu karty i nazwa nadal jest ucinana pomimo, że mam wolne miejsce po 2 mm od nazwy do lewego i prawego brzegu karty. I chyba nie da się tego zrobić skórką,
3) chyba nie da się też ustawić inną czcionkę, kolor dla każdej karty
4) skórka z małymi odstępami jest super,
5) próbowałem z Ruzoom, ale nie mogę utworzyć grup tematycznych kart
6) zniknięcie przycisku kluczyka w góry speeddial to fajna opcja, ale jednak pomimo tego pozostaje po nim niezagospodarowny obszar,
7) praca na komputerze z włączoną na stałe synchronizacją kart w Opera Link jest niestety nieżyciowa, spowalniająca komputer i pomimo tego karty się rozjeżdżają. Pasowałby jednak inny mechanizm, aby to funkcjonowało jak należy i się nie rozjeżdżało.

Uważam, że wygodniej byłoby, gdyby te opcje umieścić na speeddial pod prawym przyciskiem myszy (ppm).

ZiCe napisał(a):

Wow, wow. Ależ teraz będę miał zabawę z tymi buttonami. Jak znajdę czas. Choć jakoś nie widzę, aby spełniało to moje "widzi mi się". Hm.

ZiCe napisał(a):

No i niestety trudno mi uzyskać w 100% to jak opisałem, czyli jaki chcę mieć speeddial.
Najbardziej mnie teraz irytuje, że po zmianie ustawień dot. zniknięcia krzyżyka usuwającego z miniaturki i przycisku kluczyka konfiguracji speeddial (Item, "edycja Speeddiala"="Go to page, "opera:config#Speed Dial State") nie mogę odświeżyć miniaturki z prawego klawisza myszy, tylko muszę wchodzić do i dokonywać zmian w konfiguracji, aby uzyskać opcję odświeżania. Poza tym po zniknięciu kluczyka konfiguracji speeddial pozostaje niezagospodarowny obszar, gdzie mogły by być miniaturki.Większość zaproponowanych rozwiązań to namiastka funkcjonalności. Być może się to zmieni za jakiś czas. Zaraz mnie zaatakują obrońcy Opery, ale chwilę ... to, że czegoś nie ma, nie działa tak jak chcę, to nie skreśla przeglądarki, a takie dyskusje służą raczej jej rozwojowi. Czego sobie i Wam życzę oczekując oczywiście dalszy wskazówek.
Pozdrowionka

SlaviusAnonim napisał(a):

Speed Dial może na początku był rewolucyjny, ale od tego czasu zdążyły się już pojawić lepsze zmodyfikowane wersje SD jako rozszerzenia do Firefoksa.
Ja osobiście wolałbym, aby w Operze SD działał tak jak rozszerzenie Desktop. Posiada on również katalogi do innych skrótów. Ale najbardziej co mi się w tym podoba, to to, że miniaturki można samemu ustawiać w dowolnym miejscu, niezależnie od siatki, a także zmieniać rozmiar tych miniaturek, co notabene bardzo przydałoby się pod Operą, gdy korzysta się z rozszerzeń do Speed Diala.

nForceFL napisał(a):

@SlaviusAnonim, całkiem fajne rozszerzenie.

Również uważam, że przydałoby się rozbudować speed dial, chętnie korzystałbym z niego zamiast zakładek, ale przy większej liczbie jest to mało wygodne, nie można katalogować itp.
Mam nadzieję, że zespół Opery zrobi coś w tym kierunku.

pokwoj napisał(a):

Witam, mam podobne życzenie w sprawie speeddial ale na razie serwowane są zmiany jedna za drugą więc może pomocnym będzie pomysł zainstalowania kilku oper usb w zależności od potrzeb : ostatnia którą odkryłem z numerowanymi okienkami i dowolną ilością kolumn i rzędów oraz pustych miejsc czekających na zagospodarowanie to operausb 10.63

Medium napisał(a):

Originally posted by SlaviusAnonim:

Speed Dial może na początku był rewolucyjny, ale od tego czasu zdążyły się już pojawić lepsze zmodyfikowane wersje SD jako rozszerzenia do Firefoksa.

Takie czasy, że wszyscy ściągają i naśladują dobre pomysły bigsmile

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by Medium:

Takie czasy, że wszyscy ściągają i naśladują dobre pomysły bigsmile

To jeszcze nic! Niektórzy potrafią naśladować nawet te złe pomysły wink.

Medium napisał(a):

Wiesz, Saskatchewan, w sumie dobry/zły to kwestia gustu. Bardziej miałam na myśli popularność niż wartość.

ZiCe napisał(a):

Czy w speeddial jest możliwość zmniejszenia odległości (wolnej przestrzeni) pomiędzy paskiem adresu, a pierwszym wierszem miniaturek ?

Saskatchewan napisał(a):

@ZiCe: Możesz spróbować czegoś takiego: http://my.opera.com/Saskatchewan/blog/2011/07/12/jak-pozbyc-sie-pustego-miejsca-po-wyszukiwarce-szybkiego-wybierania