Nieprzeczytane/widok-pokaż przeczytane

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Raster2000 napisał(a):

No właśnie - jak zaznaczam w widoku wiadomości Nieprzeczytanych "pokaż przeczytane" to zaznaczenie tej opcji działa jedynie przy następnym uruchomieniu Opery, tzn. w Nieprzeczytanych są wyświetlone przeczytane wiadomości, ale w widoku opcja "pokaż przeczytane" jest już odznaczona i przy kolejnym uruchomieniu programu już nie ma tam przeczytanych wiadomości. Opcja "pokaż usunięte, spam itd." działa bez zarzutu - jak się raz zaznaczy to już jest na stałe, niezależnie od kolejnych uruchomień Opery. Czy jest to jakaś wyrafinowana funkcjonalność Opery, której zastosowania jeszcze nie rozgryzłem, czy po prostu zwyczajny bug? Można to jakoś obejść?

archetwist napisał(a):

Wyrafinowana funkcjonalność polega na przechodzeniu do widoku Odebrane, a nie Nieprzeczytane wink

Raster2000 napisał(a):

A jeżeli już tak jest to nie da się np. usunąć folderu "Nieprzeczytane"? Ewentualnie zrobić tak, aby po kliknięciu na "czytaj pocztę" otwierał się folder "Odebrane"? Aż tak wyrafinowana funkcjonalność nie każdemu odpowiada ;-)

archetwist napisał(a):

Możesz dodać nową komendę do menu

Item, "Czytaj odebrane"=Read mail, 2, , , "Get Mail" & Get mail

lub przeciągnąć nowy przycisk na pasek narzędzi: button

Jeśli chodzi o menu, to musisz odnaleźć plik konfiguracji menu. Najpierw Narzędzia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Paski narzędzi -> menu -> Utwórz kopię, a potem odszukujesz ten plik w katalogu profilu Opery i dodajesz powyższą komendę pod Item, 67353=Read mail w sekcji [Browser Mail Menu].

Ryszard napisał(a):

lub przeciągnąć nowy przycisk na pasek narzędzi: Pobierz pocztę i przejdź do Odebrane


Coś w tym przycisku jest. Wrzuciłem go na http://nontroppo.org/wiki/PrzyciskiUzytkownika#mail

Raster2000 napisał(a):

Wielkie Dzięki!
Najbardziej chodziło mi o tą zmianę w menu, bo ciągłe przełączanie z nieprzeczytanych na odebrane stawało się coraz bardziej irytujące.