Problem z dokumentami Google (Excelowe tabele)

w dziale Opera
szymon5204 napisał(a):

Z tego co Pamiętam to już od wersji 11.50 Opera ma problem z edycją arkuszy excelowych w dokumentach Google. Problem polega na przesunięciu zaznaczenia względem rubryk w arkuszu. Im dalej przesuwamy zaznaczenie tym przesunięcie robi się coraz większe. Przy bardziej rozbudowanych w szerz tabelach przesunięcie jest już na tyle duże że się nie da pracować normalnie. Najlepiej przedstawia to załączony zrzut ekranu. Czy ktoś ma podobny problem czy tylko ja jestem jakiś inny i za dużo pracuję w Google Docs ;-)lemari napisał(a):

Originally posted by szymon5204:

Czy ktoś ma podobny problem


Mogę tylko potwierdzić, niestety.

zielak007 napisał(a):

To już było naprawiane przez Operę za pomocą browser.js kilka miesięcy temu, ale widać, że naprawili tylko wiersze a kolumny są dalej popsute. smile Trzeba ich pomęczyć: PomocZgłoś problem z witryną.

szymon5204 napisał(a):

Myślę, że prostym skryptem jestem w stanie to naprawić. Cieprliwości.Byłoby super, lubię tą przeglądarkę i korzystam z niej od dawna ale niektóre niedoróbki zaczynają mnie zniechęcać, m.in. nie do końca poprawnie działające narzędzia od Google. Według mnie to jest jedna z podstawowych stron która powinna w pełni sprawnie działać jak w innych przeglądarkach.

Trzeba ich pomęczyć: Pomoc → Zgłoś problem z witryną.Ile można... mam wrażenie że te uwagi w ogóle do nich nie docierają. Albo docierają, a oni nie mogą się skapować z jakim problemem boryka się ich nadawca ;-)

lemari napisał(a):

Originally posted by szymon5204:

mam wrażenie że te uwagi w ogóle do nich nie docierają


Podejrzewam że to nie od nich wszystko zależy. Pamiętacie iGoogle , czat na iGoogle zaczął działać dopiero jak się Google zlitował.
Podobnie jest teraz ze SkyDrive.
Cóż Opera w Ameryce to nisza.

Medium napisał(a):

Originally posted by lemari:

Cóż Opera w Ameryce to nisza.

A jak w Chinach? wink


szymon5204 napisał(a):

Podejrzewam że to nie od nich wszystko zależy.Też mam takie wrażenie, tym bardziej że jak tylko Google zmienia coś w wyglądzie swojego interfejsu to momentalnie w Operze są problemy. Jak uruchomili nowy wygląd Google Docs to w Operze nie było widać nawet listy dokumentów tylko same daty ich utworzenia. Wielka szkoda że tak jest bo to jest bardzo dobra i szybka przeglądarka ale z drugiej strony Google ma swojego Chrome i będzie robił wszystko żeby upokorzyć konkurencję.

lemari napisał(a):

Originally posted by Medium:

A jak w Chinach? wink


Tam rządzą Smoki :-)