"applet crashed" na yourpsp.com

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
d.i.z. napisał(a):

Tu opisałem dokładniej: http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=118227

Nie wie ktoś co może być przyczyną?
Mam tak, że każda z przeglądarek używa tej samej javy tylko w różny sposób. IE i FF odwołują się "pośrednio" (pojawia się ikonka javy w trayu) a Opera gada z javą bezpośrednio. Także sobie myślę, że może to kwestia uprawnień bo ten aplet wymaga prawa zapisu na dysk. Czy może dało by się coś pogrzebać w pliku opera.policy żeby to poprawić?

przykładzik

quiris napisał(a):

Nie wie ktoś co może być przyczyną?

Myślę, że jutro się okaże, czy błąd występuje dalej wink

quiris napisał(a):

No niestety w TP2 też się wysypuje sad

d.i.z. napisał(a):

Jak już ktoś napisał w angielskim wątku ( http://my.opera.com/community/forums/findpost.pl?id=1356254 ) problem jest tego typu:

Originally posted by hermen2048:

Got the problem - Opera needs the solution to pass parameters to the applet.Problem dotyczy tego, że opera wymaga aby parametry dla appletu podane zostały nie jako atrybuty obiektu (<object value="hello"></object>) tylko jako elementy 'param' wewnątrz obiektu (<object><param value="hello"></object>). Można to sprawdzić poprawiając nieco źródło i odświeżając widok. Nawet wrzuciłem poprawione skrypty tutaj (pliki do ściągnięcia już co prawda wygasły ale sam aplet działa).

W sumie nie dowiedziałem się jakie jest poprawne zachowanie ale Opera mogła by, wzorem firefoksa, tworzyć sobie automatycznie te elementy.

W TP1 (i tylko w tej wersji) był jeszcze jeden problem. Jeżeli uruchomiło sie dwa takie aplety po sobie to Opera cały czas ściągała tylko ten plik z pierwszego apletu (jak by sobie cachowała parametry). Na szczęście ten problem już nie występuje w TP2.