Przelaczanie kart

w dziale Opera
Tomcio napisał(a):

Witam

Chcialbym sie dowiedziec w jaki sposob moge kozystajac z wyswietlania stron w pelnym ekranie przelaczac karty. Chodzi o mozliwosc przelaczania myszka i klawiatura.

Pozdrawiam
Tomcio

Zajec napisał(a):

korzystając (ąęóćś)

1 i 2

Klawisz te możesz zmienić w Preferencje->Zaawansowane->Skróty->Ustawienia klawiatury->Edytuj

Osobiście zawsze wstawiam
1 alt - Switch to previous page
2 alt - Switch to next page

Podobnie z myszką - pod jakieś gesty przypisujesz powyższe dwie komendy.

W razie wątpliwości, pytaj.

Tomcio napisał(a):

Pytam bo wielokrotnie wyskakiwala mi po srodku tabelka z otwartymi kartami i za chiny nie wiem jak ja to zrobilem. Probowalem wszystkiego az kursor zadyszki dostal. Wyskakuje wtedy kiedy sie nie spodziewam. Wiem tylko ze to ma zwiazek z prawym klawiszem myszy.

Pozdrawiam
Tomcio

szyk napisał(a):

Originally posted by Tomcio:

Pytam bo wielokrotnie wyskakiwala mi po srodku tabelka z otwartymi kartami i za chiny nie wiem jak ja to zrobilem.


Prawy przycisk myszy+ ruch rolki. smile

Tomcio napisał(a):

Dzieki. @szyk jestes wielki:)

Pozdrawiam
Tomcio

daroc napisał(a):

Taka sama "tabelka" pojawia się po wciśnięciu ctrl+tab lub ctrl+shift+tab.

Przy okazji - jeśli mam otwarte dajmy na to trzy karty i jedną z nich zminimalizuję, to mogę bez problemu ją "przywrócić" wciskając klawisz 1 lub 2 bądź też przez wspomnianą "tabelkę". Problem pojawia się, gdy po zminimalizowaniu jednej karty dwie pozostałe zamknę lub także zminimalizuję (tj. nie będzie żadnej karty na wierzchu). Teraz aby przywrócić jakąkolwiek kartę, muszę użyć myszy i kliknąć kartę na pasku kart. W sumie trochę dziwne mi się to wydaje...
A przeszkadza mi to dlatego, bo często oglądając galerię otwieram wiele obrazków na nowych kartach, a tą z miniaturkami minimalizuję. Teraz oglądając kolejne obrazki, wciskam ctrl+w, zamykając je. Po obejrzeniu wszystkich obrazków chciałbym przejść do strony z miniaturkami, ale bez użycia myszy jest to niemożliwe (tak mi się przynajmniej wydaje). Hm... no dobra, właśnie znalazłem metodę - użyć "maximize all". Ale IMO powinno dać się to zrobić nie używając tej funkcji, a po prostu przyciskami 1 i 2.