Opera 11.60 - problem z Word Pressem i Facebookiem

w dziale Opera
szymczak121 napisał(a):

Witam wszystkich,
Opery używam od 2-3 lat, nigdy nie sprawiała mi kłopotów, jednak w wersji 11.xx napotkałem problemy, konkretnie ze stroną opartą na Word Pressie i z Facebookiem. Co do pierwszej sprawy, problem polega na tym, że okienko do dodawania miniatury wpisu nie chce się otworzyć, a do pola tworzenia wpisu nie mogę kopiować tekstu, gdy tak zrobię, strona zamarza. Problem z Facebookiem - mały, acz denerwujący, nie mogę przewinąć okienka czatu do samego dołu, gdy tylko pasek przewijania dobije do dołu, lista od razu wraca do góry. Działo się tak w wersji 11.52, po czystej instalacji problem nie minął. Kwestię dodawania miniatury wpisu rozwiązała wersja 11.60, jednak dziś znów coś "pękło" i jest jak dawniej.

Spotkał się ktoś z tymi problemami? Za wszelkie info jak to naprawić będę wdzięczny, wszak Facebook to pikuś akurat, ale obsługi Word Pressa wymagam od przeglądarki, a teraz jestem zmuszony do używania Chrome'a. sad

Emdek napisał(a):

Originally posted by szymczak121:

a do pola tworzenia wpisu nie mogę kopiować tekstu, gdy tak zrobię, strona zamarza


Nie potwierdzam, działa w trybie WYSIWYG i zwykłym, WP 3.2.1.
Co do błędów tego typu to w większości przypadków trzeba po prostu poczekać na poprawki (lub usunięcie poprzednich "poprawek" powodujących problemy) od deweloperów stron (czasem wystarczy ustawienie identyfikacji np. Firefoksa).

szymczak121 napisał(a):

Originally posted by Emdek:

czasem wystarczy ustawienie identyfikacji np. FirefoksaPróbowałem, nic z tego. Jeszcze wczoraj wszystko było ok, nie wiem skąd ta nagła zmiana.

Emdek napisał(a):

Tak dla pewności jeszcze, nie używasz żadnych rozszerzeń, które mogą manipulować treścią strony (np. jakieś do usuwania reklam)?

Co do problemu z FB, to potwierdzam, ale to raczej jakiś bug w kontrolce suwaka, który powinni naprawić ich webmasterzy.

szymczak121 napisał(a):

No tak, adblock, zupełnie o tym nie pomyślałem. Jeszcze była dzisiaj aktualizacja, więc wtedy mogło się coś rypnąć. Jeden problem rozwiązany. Dzięki!

lemari napisał(a):

Originally posted by szymczak121:

No tak, adblock


Rozszerzenie ? -> wywal, lepsze jest operowe blokowanie (urlfilter.ini), zobacz: http://my.opera.com/karolkuich/blog/opera-adblock