"pobierz wszystko"??

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
krtecik napisał(a):

staralem sie znalezc cos podobnego w starszych postach, niestety bez sukcesow... jesli cos przeoczylem, to prosze o wskazanie go:)

chodzi mianowicie o opcje "pobierz wszystko"... ja w Operze dodac taka opcje? znaczy wyobrazam to sobie jako klikniecie prawym, "pobierz wszystko" i wybranie z listy poszczegolne pliki do sciagniecia... na liscie bylyby zamieszczone pliki (np. .bmp, .jpg jak i .rar - slowem wszystko), a nastepnie "sciagnij"...

opcje taka uwazam, za wielce ulatwiajaca zycie, poniewaz nurzace jest klikanie na 30 linkow na stronie, zawierajacej przykladowo pdf'y i za kazdym razie wskazywanie sciezki sciagania...

szyk napisał(a):

Można to uzyskać w panelu Odnośniki, w polu "Szybkiego wyszukiwania" wpisujesz np. ".pdf", potem zaznaczasz wszystkie elementy i wybierasz "Zapisz element docelowy jako" lub "Szybkie pobieranie" (bez pytania o miejsce docelowe zapisywanego pliku). W przypadku obrazków muszą być do nich odnośniki, te znajdujące się na stronach, które nie są odnośnikami, nie da się w ten sposób pobrać.

daroc napisał(a):

Jeśli bardzo ci zależy na zapisaniu dużej ilości obrazków ze strony, to spróbuj dokleić to na końcu strony [pokaż źródło, doklej co trzeba, zapisz i odśwież stronę (tools -> advanced -> refresh from cache)]:

<script type="text/javascript">
images=document.getElementsByTagName('img');
for (i=0; i<images.length; i++) {
  document.write('
<a href="'+images[i].src+'">'+images[i].src+'</a>');
};
</script>

Na dole strony powinny pojawić się linki do wszystkich obrazków.

PS. Nie mogłem sobie poradzić z napisaniem posta tak, aby kod nie był zamieniany na url-e itp... worried Zacytuj mnie i wtedy skopiuj kod.

parambucel napisał(a):

Temat jest znany, sam znalazłem go jakiś czas temu na forum, jakim nie pamiętam, ale postaram się go poniżej przedstawić.
Chodzi ci o opcje dostępne z menu pod prawym przyciskiem. Opera posiada możliwość własnej konfiguracji większości tych menu. Zauważ, że w zależności, gdzie jest kursor, otwierają się róże menu. Każde z nich można dowolnie kształtować. Tzn aby "pobierz wszystko było" w każdym menu, potrzeba zmodyfikować wszystkie. To jest tak:
- w katalogu Opera/profile/menu jest plik standard_menu.ini. W nim zapisana jest konfiguracja poszczególnych nenu, których - potrzeba sprawdzić doświadczalnie.
Aby pobierz wszystko działało należy do danego menu dopisać linię

Item, "Pobierz wszystko z FlashGet" = Execute program, "c:\Program Files\Opera\Program\Plugins\OperaGet.exe", "%u %S"

dotyczy to oczywiści pobierania z pomoca FlashGet
można podobną składnię stosować do uruchamiania innych poleceń. Polecam wcześniejsze zrobienie kopii pliku standard_menu.ini.
Powodzenia