Antywir dla opornych

w dziale Po godzinach
golew napisał(a):

Co moglibyście polecić jako antywir dla osób, które niespecjalnie znają się na kompie, a chcę im założyć takiego antywira żeby się sam uaktualniał (nawet bez pytania), dobrze gdyby był po polsku i przede wszystkim było dobry wink
Do tej pory mieli darmowego Antivira ale samodzielny update przekraczał ich możliwości a ja nie mam czasu chodzic tam co tydzień wink help smile

Ryszard napisał(a):

Mam http://free.grisoft.com/doc/1
Niestety jest nie po polsku, to dostępne tylko w wersji http://grisoft.com/doc/10/lng/us/tpl/tpl01
W czasie instalacji odpuściłem sobie "obsługę e-mail" - w końcu "po coś" mam Operę.
Sam między 8 a 9 sprawdza czy jest aktualizacja, jak jest to ściąga, instaluje, wyłącza okienko powiadamiające o aktualizacji. W regułach można mu wyłaczyć automatyczny, pełny test dysków.

Zajec napisał(a):

Avast ostatnio ojcu nawet gadać zaczął ;-)

Nie prosi o pozwolenie na aktualizacja, nie rzuca się gdy nie ma połącznia z internetem. Po prostu gdy je zauważy to robi update.

PeterCub napisał(a):

Używałem bardzo długo avasta, dopóki nie pojawił się darmowy Norton Antivirus 2006 na http://pack.google.com. Może kiedyś wrócę do starego, dobrego avasta.

Shizo napisał(a):

@RevPeter: Samobójca jesteś:P z Nortonem do internetu... :| Lepiej trzeba było zostawić tego Avasta...

wilk napisał(a):

Potwierdzam opinię Zajaca - Avast. Czasami (rzadko) zarza sie wygasniecie klucza darmowej rejestracji, ale mozna wtedy ponownie wyslac formularz rejestracji na te same dane.

Rav-V3k napisał(a):

Originally posted by RevPeter:

dopóki nie pojawił się darmowy Norton Antivirus 2006 na http://pack.google.com


Originally posted by pack.Google.com:

Includes 6-month subscription to protection updates


czy ja źle zrozumiałem, czy on jest darmowy, ale tylko przez 6 miesięcy masz uaktualnienia ?

Rav-V3k napisał(a):

Też jestem za Avastem - używam od ponad roku, nie narzekam. Powiem więcej - znalazł mi ze trzy wirusy na dysku, których Norton nie zauważył bigsmile
//edit
czy ktoś ma jakieś doświadczenia z NOD32? Zastanawiam się nad kupnem razem z Outpost Firewall Pro - też bardzo dobry program smile

yarecco napisał(a):

Originally posted by Rav_V3k:

czy ktoś ma jakieś doświadczenia z NOD32


Ja go używam od bardzo długiego czasu i sprawdza się doskonale, przede wszystkim jest praktycznie "niezauważalny", w minimalnym stopniu obciąża zasoby systemu, sam się aktualizuje nawet codziennie ( jeśli jest taka potrzeba), jest po polsku, ma zaawansowaną heurystykę, rewelacyjnie blokuje otwieranie zainfekowanych stron, i jakoś jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, a juz sporo shitu odsiał. Obsługuje każdego klienta POP3 ( jeśli ktoś chce), automatycznie skanuje dokumenty Worda, Http oraz dyski ( na żądanie)
Najfajniejsze w nim jest to, że po instalacji praktycznie zapomina się, że on działa, chyba, że wywali jakies ostrzeżenie.
wada: nie jest darmowy, ale w przeciweństwie do innych darmowych kombajnów przypominających o swoim istnieniu dzesiątkami ikonek w tray'u i okienek startowych przy uruchomieniu systemu jest wart swojej ceny:)