Logowanie - lista ostatnich nicków

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
classickoperek napisał(a):

Dobry,
szukam opcji podpowiadania loginu. Przy wpisywaniu jego nazwy powinna się wyświetlić lista poprzednio wpisywanych, jeżeli początek nazwy jest zgodny. Jest to powszechne w innych przeglądarkach, tego mi tutaj jednak brakuje.
Jeżeli opcja nie jest wbudowana, interesuje mnie wtyczka o takich możliwościach, a dokładniej:


Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by classickoperek:

szukam opcji podpowiadania loginu

Możesz je wstawić w Menu > Ustawienia > Preferencje > Formularze, wtedy przy wpisywaniu w jakimkolwiek jednowierszowym polu tekstowym pojawią się podpowiedzi. Jeżeli to Ci nie wystarcza i chcesz takie autouzupełnianie jak jest w innych przeglądarkach, wtedy musisz zainstalować rozszerzenie, np. to: https://addons.opera.com/pl/addons/extensions/details/buscomplete/ .

Menedżer haseł jest dostępny również w Preferencje > Formularze. Jeżeli wprowadzisz na jakiejś stronie kilka różnych loginów, to przy autologowaniu, np. przez Ctrl+Enter, dostaniesz listę zapamiętanych loginów.

No i witam na forum smile.

classickoperek napisał(a):

Rozumiem, że mam 3 "sloty" w formularzu, jednak to pewnie nie wstawi mi również hasła?
"Różdżka" autologowania ("ctrl + enter") mnie nie interesuje, bo loginy mają być zapamiętane do konta bankowego i mejli nie na prywatnym komputerze. Wielu ludzi ma do niego dostęp. Żółta ramka aż prosi użytkownika, by się zalogował, co jest jednak mało pożądane, gdy zaprasza również obcych.
Jeden wpisany znak to już jakieś zabezpieczenie (bo komu się doda, żeby próbować), a już na pewno podpowiedź samego loginu (bez hasła). Przez to szukam tego wynalazku, który w zwykłych warunkach jest średnio przydatny.

Add on od Ciebie nie działa i ma dodatkową funkcję - żadna strona nie ładuje się teraz do końca.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by classickoperek:

Rozumiem, że mam 3 "sloty" w formularzu, jednak to pewnie nie wstawi mi również hasła?

Nie rozumiem :/. Mówisz o tych polach w informacjach osobistych?

Tak czy inaczej, nie poradzę Ci raczej nic prócz tego o czym już pisałem, bo sam innego uzupełniania niż to wbudowane w Operę (Preferencje > Formularze i Menedżer haseł) nie używam i za bardzo nie znam.

classickoperek napisał(a):

Dokładnie. Pisałeś, bym wstawił w formularzu loginy, więc w polu "inne" podałem kilka wyrazów. Teraz pojawiają się podpowiedzi (jeżeli jest to jedno z tych trzech słów). Mniej więcej o to chodziło, ale czy uda się powiązać to z hasłami? Czy też dodać te opcję z pominięciem formularza, bym mógł zapisać więcej danych(tak jak w innych przeglądarkach)?

I dzięki za pomoc, ten formularz to już coś wink

Saskatchewan napisał(a):

Możesz też dodać loginy w polu na imię, nazwisko, itd. wink - to w jakie pole wpiszesz dane nie ma tak na prawdę większego znaczenia (oprócz tego, że na każdej stronie na której jest pole tekstowe o nazwie "email" będzie wyświetlana wokół niego żółta ramka i będzie można sobie to wypełnić automatem - z pozostałymi polami czegoś takiego nie widziałem). Niestety nie ma tutaj możliwości powiązania tego z hasłami.

stivo85 napisał(a):

Originally posted by classickoperek:

czy uda się powiązać to z hasłami?


Nie, po prostu się nie da i już. Taka jest Opera.

classickoperek napisał(a):

Aha. Fajnie. Powiedz tym wszystkich, którzy piszą wtyczki, że mają przestać, bo zmieniają Operę, która jest taka jaka jest i już.

Jakby ktoś jednak wpadł na jakiś pomysł, to chętnie poczytam (niekoniecznie już dotyczący formularzy, choć w obecnej sytuacji to z tego rozwiązania będę korzystał).
Tschüs!

Łukash napisał(a):

LastPass

classickoperek napisał(a):

W to też się bawiłem... Taka sama baza jak w Operze i jeszcze trzeba się do tego logować. Tak trochę mija się to z celem wink Ma dodatkowe funkcje, ale nie tego potrzebuję.

Łukash napisał(a):

Originally posted by classickoperek:


szukam opcji podpowiadania loginu
menadżer loginów i haseł, by w razie potrzeby usunąć z historii zapisane dane
bo loginy mają być zapamiętane do konta bankowego i mejli nie na prywatnym komputerze
Wielu ludzi ma do niego dostęp


....

Jeden wpisany znak to już jakieś zabezpieczenie (bo komu się doda, żeby próbować)


Serio ,ja bym się pokusił wink

i jeszcze trzeba się do tego logować


lol

Przez to szukam tego wynalazku, który w zwykłych warunkach jest średnio przydatny.


Chcesz zatem na siłę przechowywać info na "niebezpiecznym" kompie.Twoja sprawa.Jeden login, jeden keylogger/screenlogger/clibboardlogger i konto wyczyszczone...
(na ) Operze USB (na pamięci USB) > zaloguj się w domciu + zapamiętaj hasła - podepnij USB (najpierw zabezpiecz w domu USB - Panda USB Vacinne)

Medium napisał(a):

Ja zaś proponuję mieć swój plik wand.dat na pendrivie i w Operze 'publicznej' przed logowaniem do banku na szybko zmieniać tymczasowo ścieżkę w opera:config (wyszukaj "wand": Wand Storage File), na tę do podłączonego pendriva. Potem przełączasz na domyślną i po krzyku sherlockŁukash napisał(a):

@Medium ale wiesz trzeba trochę poklikać a kolega :

Taka sama baza jak w Operze i jeszcze trzeba się do tego logować
....nie na prywatnym komputerze


...i tacy właśnie lądują na pastebinie wink

classickoperek napisał(a):

Łukasz, ja nie loguję się w kawiarence czy na dworcu, więc to nie jest podawanie swoich oszczędności na tacy. Nikt nie będzie tam próbował mnie okraść (a nawet jeśli będzie miał taki zamiar, to wtedy zwyczajnie wyjmie z mojej szuflady osobistej kopertę z kodami do przelewów, gdzie dane są zapisane). Chodzi tutaj o prostą sprawę, by ktoś inny logujący się na swoje konto, przy okazji nie pozwiedzał mojego. Jak wystarczy kliknąć jedną ikonkę, to nie jeden może się pokusić. Ale tu nie chodzi o pobocze sprawy, tylko o prostą aplikacje wink

Przedtem używany był IE6, zmieniony dopiero miesiąc temu, który miał taką opcję. Przez przyzwyczajenia brakuje tej funkcji i wpisywanie emaila czy wyciąganie koperty z banku jest uciążliwe. Opcja z penem raczej odpada... bo zwykłem je gubić p

Na lapku mam możliwość wyboru loginu z listy (!!), ale nie wiem dzięki jakim ustawieniom Też to trochę kuleje, bo przypomina mi nie tylko loginy, a wyrażenia wpisywane w danym serwisie... Daje to jednak do myślenia, że taka opcja powinna być. Zwykły, tradycyjny podpowiadacz, trudno mi uwierzyć, że nie można czegoś takiego znaleźć.

Także mi nie chodzi o jakieś super zabezpieczenia (bo wtedy zwyczajnie mógłbym płacić czy zamawiać różne rzeczy wyłącznie w domu), a jedynie o tę funkcję zapamiętywania wpisywanych loginów (i haseł). Prosta rzecz, a cieszy wink Skupcie się na tym, a nie na bezpieczeństwie moich danych, heh rolleyes

Pozdrawiam i udanego weekendu wink

Łukash napisał(a):

@classickoperek to trzeba było od razu pisać ,że jest potrzeba, na użytek "domowy" smile
to powinno działać https://addons.opera.com/pl/addons/extensions/details/autocomplete/2.8.0/ > Prywatność - rozwiń > zezwól na uruchomianie na prywatnych kartach.

Pozdrawiam i udanego weekendu


Dziękuje i nawzajem cheers

stivo85 napisał(a):

Każdy użytkownik komputera powinien mieć własny profil, zabezpieczony hasłem. To jest podstawa. Wtedy kazdy korzysta ze swojego profilu i swoich haseł.

classickoperek napisał(a):

Przez szmat czasu nawet antywirusa nie miałem i wszystko gra, na co mi jakieś profile i oddzielnie hasła wink

Łukasz, przecież w pierwszym poście wyraźnie zaznaczam, co by się przydało wink Dzięki wielkie, fajna zabawka! Podoba mi się ten kolorek poświaty bigsmile

Do miłego...