Złe działanie przycisku "Przeczytane" w 11.60

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
bradiaga napisał(a):

Cześć
Niebacznie zainstalowałem wersję 11.60 zanim dorosła smile i mam nieprawidłowe działanie funkcji Przeczytane. Otóż, mimo że mam zaznaczone "zaznacz jako przeczytane po upływie 1 sek" tytuł maila pozostaje dalej pogrubiony. A kiedy kliknę na ikonę "przeczytane", bynajmniej się nie odchudza a w zamian dostaję widok pola tytułów maili zbliżony wyglądem do pola "Odebrane"
Czy jest na to jakaś rada?
Przy okazji, zapytam też o sposób przywrócenia paska poleceń nad polem treści maili (po usunięciu wszystkich przycisków się zminimalizował).

Jacek

Z ostatniej chwili - są dwa przyciski "Przeczytane" i "Przeczytane (K)" smile Mnie chodziło o funkcjonalność tego przycisku z K. Ale paska dalej nie umiem przywrócić smile I zaznaczanie jako przeczytane po 1 sek dalej nie działa (ciekawe że dla wiadomości RSS działa)

Medium napisał(a):

Originally posted by bradiaga:

Mnie chodziło o funkcjonalność tego przycisku z K

Skąd wziąłeś ten przycisk? bigeyes Ja takiego nie mam i nie mam problemu.

Ryszard napisał(a):

Czy Ty nie masz jakiegoś własnego usprawnienia w paskach i przyciskach? wink
Standardowym klawiszem do oznaczania jako przeczytane jest [K]. Opera po najechaniu kursorem na przycisk pokazuje jego nazwę i skrót o takiej samej akcji. Niedawno był wątek http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=1190132 i tam dałem obrazek.
A jaki masz przycisk, przy którym nie pojawia się (K) a niby ma oznaczać jako przeczytane to dla mnie zagadka.

bradiaga napisał(a):

Jak ktoś ciekaw gdzie ten przycisk Przeczytane to niech obejrzy zdjęcie:
http://www.voila.pl/297/8nmef/?1

Wiem już jak przywrócić pasek nad treścią wiadomości, ale jest kolejny zonk. Otóż po paru dniach używania na moim kompie i na kolegi kompie przestał działać przycisk "Spam". Wybieram mail, klikam "Spam" i niestety, ikona przy tytule maila się nie zmienia, dalej kopertka. I dalej nie działa automatyczne zaznaczanie maila jako przeczytany.

A przy okazji, kto wie jak zmienić hasło do tego forum na swoje? Bo póki co, umiem jedynie wygenerować nowe ale zawsze jest tak porąbane że nie sposób zapamiętać smile

Jacek

andol napisał(a):

Originally posted by bradiaga:

A przy okazji, kto wie jak zmienić hasło do tego forum na swoje?


https://my.opera.com/bradiaga/account/password.dml

Medium napisał(a):

Originally posted by bradiaga:

Jak ktoś ciekaw gdzie ten przycisk Przeczytane to niech obejrzy zdjęcie:
http://www.voila.pl/297/8nmef/?1

Ten przycisk faktycznie robi bałagan. Polecam ten przycisk smile
http://www.voila.pl/309/9wqqs/index.php?get=1&f=1

Ryszard napisał(a):

Twoje zdjęcie przedstawia składnicę przycisków. I tam (czyli w składnicy) mają nie działać. Dopiero po przesunięciu na pasek stają się aktywne.
Inna sprawa, że tam masz przycisk "Przeczytane" a to zupełnie co innego niż "Oznacz jako przeczytane"

bradiaga napisał(a):

Parę rzeczy się wyjaśniło. Obecna Opera ma przyciski "to jest spam" i "pokaż zawartość katalogu spam" bardzo podobne i podobnie się przedstawiające popupem. Podobnie jest z parą przycisków przedstawiających się jako Przeczytane. Mogli by zrobić bardziej różniące się. co, fantazji zabrakło?

andol napisał(a):

„Pokaż zawartość katalogu spam”? Gdzie w Operze jest taki przycisk?

bradiaga napisał(a):

Tu: http://www.voila.pl/257/4xwl8/?1

andol napisał(a):

Używasz niestandardowej skórki, więc za znajdujące się tam ikony nie odpowiada Opera.

Potrafisz wskazać ten drugi przycisk (pokaż zawartość katalogu spam) w oknie Wygląd > Przyciski? Mi się wydaje, że to jakiś niestandardowy przycisk dodany przez Ciebie.

Medium napisał(a):

andol, jestem przekonana, że bradiaga pojęciem "pokaż zawartość katalogu spam" opisał zaznaczony na zrzucie przycisk, który nazywa się naprawdę 'Spam'.
W przyciskach 'Widoku poczty' przycisk jest standardowo.

bradiaga napisał(a):

Andol: jeszcze raz pokazuję: http://www.voila.pl/257/4xwl8/?1 Są dwa przyciski na pasku obok siebie, ten który IMO powinien się nazywać inaczej jest zaznaczony na czerwono...W oknie Wygląd>Przyciski też.
Skórka mam niestandardową ale w standardowej też ikony podobne i co gorsza, przedstawiają się też tak samo - jako "Spam"
Medium, naprawdę nie widzisz na załączonym obrazku dwóch nieco różnych przycisków Spam koło siebie na belce?? Po co ja się wysilam w obrazki jak ich nikt nie ogląda...

andol napisał(a):

Medium, nie - przycisk "Spam" bradiaga pokazał w oknie „Wygląd”. Znajduje się on też na lewo od zaznaczonego na pasku przycisku „Pokaż zawartość katalogu spam”.

bradiaga - ten drugi przycisk jest jakimś przyciskiem użytkownika. Doinstalowałeś go pewnie z wiki. Jeśli nie ma go w oknie „Wygląd”, to nie jest to standardowy przycisk Opery. Ikonę tego przycisku dobrał jego twórca spośród ikon dostępnych w skórce. Sprawdź, czy nie masz go w „Moje przyciski”.

Dodane:
W pliku językowym nie ma tekstu „Pokaż zawartość katalogu spam”, więc nawet gdyby taki przycisk był w fabrycznej Operze, to miałby anglojęzyczną nazwę.

Medium napisał(a):

Originally posted by bradiaga:

Medium, naprawdę nie widzisz na załączonym obrazku dwóch nieco różnych przycisków Spam koło siebie na belce??

Na belkę nie patrzyłam, teraz widzę. Proponuję przywrócić paskowi wygląd domyślny.
Masz jakiś 'Spam' w przyciskach użytkownika?

bradiaga napisał(a):

Medium: Otwórz sobie okno Wygląd>Przyciski i patrz uważnie co się na nim robi kiedy klikasz raz na katalog Nieprzeczytane a raz na katalog Spam smile Bardzo pouczające, IMO jak nie należy robić programów.

Andol: Żadnych doinstalowań, nie wciskaj mi dziecka w brzuch. Sformułowanie "Pokaż zawartość katalogu spam" jest moje i jest znaczeniem/sensem/rolą/opisem funkcji pewnego przycisku który przedstawia się popupem "Spam". A doświadczenie które opisałem medium, sam przeprowadź smile może zrozumiesz skąd twoje wątpliwości.

Medium napisał(a):

Originally posted by bradiaga:

Medium: Otwórz sobie okno Wygląd>Przyciski i patrz uważnie co się na nim robi kiedy klikasz raz na katalog Nieprzeczytane a raz na katalog Spam

Aha, raz wciśnięte, drugi - zwolnione smile Tylko co to ma do rzeczy?
Przyznaj się jak mężczyzna, że namieszałeś z przyciskami.
I jeszcze coś, ja robiłam zrzut w skórce domyślnej, a nie tej, której używam, ciekawa jestem Twego zrzutu również w skórce domyślnej.

bradiaga napisał(a):

No dobra, trochę pokręciłem. Teraz powiem dokładniej. Na początek widok w skórce domyślnej: http://www.voila.pl/085/fffch/?1 - widać wyraźnie na belce nad listą tematów dwa różne przyciski Spam. A teraz jak się je uzyskuje:
Ten ciemny - prawoklik na belkę nad treścią maili, okno Wygląd>Przyciski> Domyślne. Wyciągnij sobie ten ciemny Spam na górną belkę.
Ten jaśniejszy: Prawoklik na belkę nad listą tematów, okno Wygląd>Przyciski>Widok poczty. Wyciągnij sobie ten jaśniejszy Spam na górną belkę.
A teraz metodą prób i błędów ustal sobie role obu przycisków. Też się pomyliłem, twierdząc że jeden z nich pokazuje zawartość katalogu Spam. Nie, on pokazuje/ukrywa maile oznaczone jako Spam w widokach katalogów wszelakich. Ale wydaje mi się że robi to nie do końca poprawnie bo jak raz go użyję, licznik spamu w katalogu Spam się zeruje choć maile spamowe dalej są w nim obecne.

Medium napisał(a):

Czyli ze swej strony wyjaśniłeś wszystko. Jest tak, jak myślałam.
Swoją drogą stawiam sobie dwa pytania:
1. Po co w ogóle ten drugi przycisk 'Spam' z 'Widoku poczty'? Czyli co twórca miał na myśli.
2. Po co Ty umieściłeś u siebie ten przycisk?

bradiaga napisał(a):

ad 1. Nie wiem
ad 2. Dla demonstracji smile i dla wypróbowania. Może się do czegoś przyda smile A jak nie to won...

A co myślałaś, to dla mnie tajemnica...smile

andol napisał(a):

Jednak w domyślnej skórce przyciski się różnią. Ten „jaśniejszy” należy do grupy przycisków z serii „Pokaż”: przeczytane, usunięte, spam, listy wysyłkowe, grupy dyskusyjne, kanały informacyjne, ukryte, wysłane. Przyciski te odpowiadają opcjom dostępnym w „Ustawienia tego widoku” > „Pokaż”.

bradiaga napisał(a):

W każdej chyba skórce się nieco różnią. A powinny bardzo smile Nie mówiąc już o popupach-opisach które są identyczne a nie powinny.

Medium napisał(a):

Originally posted by andol:

Właściwie powinno być tam „Wyświetlaj”, nie „Pokaż”

andol, już nie przesadzaj! To brzmi nienaturalnie. Jeśli już to 'Wyświetl' a nie 'Wyświetlaj'.


andol napisał(a):

To jest funkcja, która działa ciągle, a nie jednorazowo po naciśnięciu przycisku, czy zaznaczeniu opcji.

Dodanie „Pokaż” uczyniło opisy przycisków jaśniejszymi, ale niestety okno „Ustawienia tego widoku” stało się szerokie, a opcje dużo mniej czytelne.

http://files.myopera.com/andol/forum/pokaz.png

Okno jest mocno eksponowane w interfejsie użytkownika, natomiast przycisków nie ma w domyślnej konfiguracji. Muszę to jakoś przetrawić. Optymalnie by było, gdyby teksty/podpowiedzi przycisków były zdefiniowane osobno, ale na to bym nie liczył…

andol napisał(a):

I w ten sposób dotarliśmy do problemu z polskim tłumaczeniem, z którego nie zdawałem sobie sprawy. Anglojęzyczne przyciski mają prefiks „Show”. W polskiej wersji prefiks został usunięty, gdyż teksty nie mieściły się w oknie „Ustawienia tego widoku” (albo nawet wcześniej, ze względu na dziwnie wyglądające menu w starszych wersjach?). Niestety te same teksty używane są na przyciskach.

Zaraz sprawdzę, czy da się coś z tym zrobić.

Dodane: teksty się mieszczą, okno jest automatycznie rozszerzane. Właściwie powinno być tam „Wyświetlaj”, nie „Pokaż”, ale daje to w efekcie zbyt długie teksty, szczególnie przy wyświetlaniu opisów na paskach narzędzi. Zostanie to poprawione.

Medium napisał(a):

Originally posted by andol:

To jest funkcja, która działa ciągle, a nie jednorazowo po naciśnięciu przycisku, czy zaznaczeniu opcji.

Funkcja tak, ale my czytamy nazwę jedynie po podświetleniu.
Ale fakt, przycisk pozostaje wciśnięty, zatem jednak wersja ciągła. Wtedy 'Wyświetlaj' albo 'Pokazuj'.