Problem z RSS

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
noname1976 napisał(a):

Dokonałem subsrypcji kanału informacyjnego. Niestety nie jestem w stanie odczytać żadnych nowych wiadomości. Gdy pojawia się powiadomienie, że pojawiły się nowe wiadomości, wybieram w menu 'RSS/Czytaj infromacje' a tam lista jest pusta. Widzę tylko informację przeczytanych 0 z kilkuset. O co chodzi?

krzychoocpp napisał(a):

Miałem podobny problem i pomogło zainstalowanie Opery na czysto.

Ten temat był już poruszany: http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1274453

AbdulMumit napisał(a):

Sprawdź, czy nie ustawiłeś przypadkiem „pokazywania wiadomości e-mail” lub czegoś podobnego. Prawoklik na panelu z pocztą >>> Pokaż wiadomości z >>> Wszystkie konta. :-)

noname1976 napisał(a):

Originally posted by AbdulMumit:

Sprawdź, czy nie ustawiłeś przypadkiem „pokazywania wiadomości e-mail” lub czegoś podobnego. Prawoklik na panelu z pocztą >>> Pokaż wiadomości z >>> Wszystkie konta. :-)Zgadza się. Nie wiedziałem, że trzeba wybrać "Wszystkie konta". Jak dla mnie to trochę głupio.

Sombria napisał(a):

Originally posted by noname1976:

Nie wiedziałem, że trzeba wybrać "Wszystkie konta". Jak dla mnie to trochę głupio.


Tak, to jest trochę(?) głupio. Właśnie przed chwilą mi się to przydarzyło. Moim zdaniem to bardzo niefortunne ustawienie, bo znika też wtedy drzewko RSS z panelu poczty i wszystkie zasubskrybowane kanały z menu RSS.

Wygląda to jak mała kraksa ustawień. Pierwsza myśl to: ups, co ostatnio zmieniałam w plikach konfiguracyjnych smile

AbdulMumit napisał(a):

Mnie się właśnie bardzo podoba. Admin w pracy, kiedy zagląda mi przez ramię, a ja szczęśliwie mam w tej chwili włączone pokazywanie tylko konta służbowego, na którym nie mam ani grup dyskusyjnych, ani rss, nie zadaje mi głupich pytań. smile Chyba jednak lepiej byłoby to tak rozwiązać, by Opera zawsze włączała się z widokiem wszystkich kont, CHYBA ŻE użytkownik wejdzie w menu konfiguracyjne, żeby ustawić inne zachowanie; prawoklik i wskazanie w menu kontekstwoym "pokaż wiadomości z XYZ" byłoby pamietane tylko w danej sesji.

Sombria napisał(a):

Ja nie mam nic przeciwko takiemu przełączaniu widoku kont. Wręcz przeciwnie, przydałby się dodatkowo widok Kanały RSS (np. przy przeglądaniu wg. etykiet).

Ale znikanie menu... Wyglądało to tak: włączam operę, wyskakuje okienko, że są nowe wiadomości RSS. No to klikam menu RSS - ups, menu RSS jest puste. Jest tylko pozycja Czytaj informacje, ale nie ma informacji. Więc klikam panel poczty a tam też nie ma RSS. Konsternacja.

Teraz jak już wiem, to żaden problem, ale przez chwilę było gorąco. Przy okazji zobacz gdzie domyślnie w operze jest to okienko do przełączania widoku kont smile

AbdulMumit napisał(a):

A jest jakieś okienko? Ja to włączam i wyłączam za pomocą prawokliku na liście widoków. A okienka nie udało mi się znaleźć. smile