czat w operze

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
lmkurdyk napisał(a):

czy jest szansa by w niedalekiej przyszłości czat opery mógł korzystać z różnych protokołów np XMPP lub AIM a może istnieje już taka możliwość ale nie udało mi się jej znaleźć. i czy myślicie że to dobry pomysł

zielak007 napisał(a):

Niedawno uruchomili serwer XMPP na myopera.com, więc może planują wkrótce dodać komunikator do Opery. Jest przeglądarka, poczta, bittorent, IRC, więc czemu nie ma komunikatora? smile
Jeśli zależy Ci tylko na komunikowaniu się, to w XMPP możesz użyć transportu do IRCa a w Operowym IRCu dołączyć do wybranego kanału. Wtedy będzie to taka proteza XMPP w Operowym czacie. Możesz też dodać jakiegoś klienta online do panelu.

lmkurdyk napisał(a):

fajnie a jak przenieść XMPP do IRCa, szczerze prawie IRCa nie korzystam więc nie umiem z niego korzystać, google też się nie kwapi z pomocą

zielak007 napisał(a):

Po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że nie do końca przemyślałem odpowiedź, którą udzieliłem. Przepraszam.

Aby osiągnąć to, co napisałem niezbędny byłby uruchomiony klient XMPP, który posiada funkcję przekierowania wiadomości na wskazany adres albo osoby na Twojej liście kontaktów musiałyby zarejestrować się w transporcie IRC i dodać kolejny kontakt.
Plan był taki, że tworzysz (ściąga) w jakiejś sieci IRC swój kanał chroniony hasłem, następnie w XMPP szukasz transportu do IRCa i podajesz dane dostępowe do kanału, który utworzyłeś.
Znalazłem "odwrotną" bramkę (IRC → XMPP): telepaatti, ale nie sprawdzałem czy działa, no i jest to chyba przerost formy nad treścią, bo trzeba jeszcze uruchomić serwer. Poza tym im więcej pośredników tym większa szansa awarii. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie dodanie klienta online (np. JWChat) do panelu.

Saskatchewan napisał(a):

Wiedziałem, że gdzieś już czytałem o transporcie XMPP do IRC-a - usługa nazywa się Bitlbee, tu jest jakiś opis: IM-prove Opera with a little bit of Bitlbee (niestety już dość stary, bo z 2006 roku).