Irytujący nowy pasek adresu - jak to zmienić?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
rdw napisał(a):

udało mi się wyłączyć te głupie podpowiedzi google w pasku adresu (po co to - skoro do tego obok jest wyszukiwarka!!!) ale nie mogę sobie poradzić z innym problemem:
wpisuję w pasku adresu np. słowo "wiadomości" i gdy wpiszę np. ciąg:
wiadomo
to w tym momecie wyświetla mi się niepotrzebnie najpierw historia odwiedzanych stron typu wiadomosci.gazeta.pl czy z "wiadomości" w tytule itp.
a dopiero musze kliknąć "Pokaż 26 więcej", zjechać na sam dół i dopiero tam znajduą się zakładki których szukam.
Jak więc zrobić tak, aby najpierw w pierwszej kolejności pojawiały się zakładki, a dopiero potem głupia historia odwiedzanych stron, której jako takiej też potrzebuję choć niepotrzebnie w pasku adresu pierwszej z rzędu. Idealnie byłoby najpierw podpowiadać zakładki, ktore są częściej używane, niżeli historię stron...

Ryszard napisał(a):

Czy używasz krótkich nazw zakładek?

rdw napisał(a):

Nie.

Ryszard napisał(a):

To zacznij używać. Zobaczysz jak będzie zachowywać się pasek adresu.

pgmost napisał(a):

Ciekawe, z pasku adresu wyłączam podpowiedzi i wpisując coś w pasek zakładki pojawiają mi się czasem u samej góry, czasem w środku a najczęściej na dole
Ale całość z historią wymieszana i raczej mało przejrzysta
choć w ten sposób nie wyszukuję, tylko teraz z ciekawości

rdw napisał(a):

No dobrze...choć przyznam, że jest to średnio satysfakcjonujące, bo zakładek mam ze 2-3 tysiące, samych folderów ze 100. O tej funkcji nie wiedzialem nawet bo była mi mało potrzebna. Ogólnie nowe zmiany są jak dla mnie na nie - pasek adresu/podpowiedzi stał się nieczytelny (szarobiały) i przy - w moim przypadku - intensywnym korzystaniu z przeglądarki zmusza mnie teraz do wielu klików więcej.
I jeszcze co zauważyłem dopiero teraz - wpisuję "niem..." to z historii wyciąga nawet w pierwszej kolejności strony w treści ze słowem "niemożliwości" - rety, ale ktoś zniszczył Operę wymyślając tak idiotyczne rozwiązanie, jakby pasek adresu służył jako szukajka w odwiedzanych dokumentach.

edit
Żeby była jasność o co mi chodzi - szukam zakładki "nasza-klasa.pl - nasza klasa" wpisuję nasza i oto jaki śmietnik się pojawia na początku:


i teraz muszę albo klikać "155 więcej..." i szukać w tym śmietniku, albo pisać dalszy ciąg adresu lub nazwy zakładki "nasza klas...", co nie w każdym przypadku trudnych urli się pamięta. Najgłupsze, że wpisując wiele fraz typu gazet..., wiadomo..., telefo.... ciągle podpowiadają się te same strony zawierające dane słowa w treści.

rdw napisał(a):

I o to mnie właśnie krew zalewa - idealnym byłoby aby to zakładki miały sztywny priorytet i wyświetlały się od góry, a dopiero potem historia treści odwiedzanych stron (jeśli już to musi być...).

pgmost napisał(a):

No to wyłącz historię odwiedzanych stron i będą same zakładki

andol napisał(a):

Wyłącz zapamiętywanie treści odwiedzanych witryn w Preferencje > Zaawansowane > Historia.

rdw napisał(a):

Gdyby mnie satysfakcjonowało takie rozwiązanie to bym wyłączył. Ale wtedy, nawet jak wejdę w historię, to nie wyszukam odwiedzanych stron, a czasami taka potrzeba jest kluczowa. Nie chcę wyłączyć historii, chcę natomiast aby to zakładki się podpowiadały jako pierwsze i najważniejsze. Rozumiem, że niestety, ale nie da się? Jeśli nie to szkoda, bo przed aktualizacją zakładki były łatwo odnajdywalne w pasku adresu.

andol napisał(a):

Da się: opera:config#UserPrefs|AddressbarContentSearch

Ewentualnie jeszcze:
opera:config#UserPrefs|ShowHistoryInAddressfieldAutocompletion
opera:config#UserPrefs|ShowSearchesInAddressfieldAutocompletion

rdw napisał(a):

Dzięki andol o to chodziło:) Teraz mam same zakładki w pasku a historię w historii:)

glasswalker napisał(a):

A jest możliwe wywalenie z pierwszego miejsca w pasku adresu google-a lub cokolwiek innego co jest zaznaczone jako standardowa wyszukiwarka?

Medium napisał(a):

Originally posted by glasswalker:

A jest możliwe wywalenie z pierwszego miejsca w pasku adresu google-a lub cokolwiek innego co jest zaznaczone jako standardowa wyszukiwarka?

Nie da się.

matee napisał(a):

Originally posted by rdw:

głupia historia odwiedzanych stron, której jako takiej też potrzebuję choć niepotrzebnie w pasku adresu pierwszej z rzędu.


Dla kogo głupia, dla tego głupia smile Ja uważam wręcz odwrotnie, że najpierw powinny pokazywać się sugestie z historii a dopiero później z zakładek. Zresztą podpowiedzi z zakładek mam nawet wyłączone - jak chcę wejść na stronę z zakładek, to klikam odpowiedni przycisk, 3 sekundy i mam zakładkę znalezioną.
Ale ja już tak mam, że wolę klikać myszką niż klawiaturą.