Słowo wpisane w pasku szukaj

w dziale Opera
kewinpol napisał(a):

Witam, nie wiedziałem jak to ująć tytuł mojego temat. Chciałbym się dowiedzieć czy jest taka możliwość, że słowo wpisane w prawym górnym roku ( szukaj w google, itd) nie będzie znikało jak otworzę nową kartę. Jest to denerwujące kiedy wpisuję coś i szuka a, kiedy otwieram nową kartę już tego słowa nie ma. Jeśli nie wiecie o co mi chodzi dam zdjęcie.

pgmost napisał(a):

Wygląd (Shift F12) >> przyciski >> szukaj >> przeciągnij co chcesz z wyszukiwarek na pasek kart albo na pasek stanu na dole (albo pasek stanu na dole ustaw na górze) w ten sposób pokombinuj
I zawsze możesz przywrócić domyślne ustawienie paska w kilka sekund
Powinno być widać zawsze

andol napisał(a):

Tak jak mówi pgmost - pole wyszukiwania musi być umieszczone gdziekolwiek poza paskiem adresu.

Możesz włączyć pasek główny, usunąć z niego wszystkie przyciski, przenieść na niego przyciski i pola z paska adresu i ukryć pasek adresu. Pokombinuj. smile

stivo85 napisał(a):

Ale chyba chodzi o coś innego. Wklepujesz szukaną frazę w okno szukajki, Enter, pojawia się strona z wynikami, a w oknie szukajki jest pusto.
Ja nie wiem czy tak jest czy nie, bo nie korzystam z osobnych szukajek, tylko wszystko z paska adresu klepię.

andol napisał(a):

Originally posted by stivo85:

Ale chyba chodzi o coś innego. Wklepujesz szukaną frazę w okno szukajki, Enter, pojawia się strona z wynikami, a w oknie szukajki jest pusto.Nie, tak nie jest - na bieżącej karcie tekst w polu wyszukiwania jest zachowywany.

Problem polega na tym, że w domyślnej konfiguracji Opery każda karta ma oddzielne pola wyszukiwania.

kewinpol napisał(a):

stivo85 właśnie o to mi chodzi. Załóżmy wpisuję w szukaj "Opera" w pierwszej karcie i otwieram drugą kartę i nie ma już w szukaj wpisane "Opera". Czemu tak jest? Tak jakby każda karta miała oddzielne szukaj.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by kewinpol:

Tak jakby każda karta miała oddzielne szukaj.

Bo ma. Masz włączone skróty jednoklawiszowe? jeśli tak, to wciśnij klawisz "5", a wtedy się przekonasz, że każda karta posiada własne pole adresu i pole wyszukiwania.

Pasek główny i stanu są wspólne dla wszystkich kart, zatem pole wyszukiwania tam umieszczone będzie również wspólne dla nich wszystkich.

stivo85 napisał(a):

Originally posted by kewinpol:

stivo85 właśnie o to mi chodzi. Załóżmy wpisuję w szukaj "Opera" w pierwszej karcie i otwieram drugą kartę i nie ma już w szukaj wpisane "Opera".


To ja jednak nie do końca zrozumiałem.. Myślałem, że na karcie z wynikami, w szukajce znika tekst, a on nie pojawia się na kolejnej - nowej - karcie.

kewinpol napisał(a):

@Saskatchewan
Da się zrobić, aby każda karta miała wspólne wyszukiwanie czy jest to nie możliwe?

Saskatchewan napisał(a):

Nie chciałbym odpowiadać zbyt agresywnie, więc odpowiem tak: http://my.opera.com/community/forums/findpost.pl?id=11069272 . Robiłeś to, czy nie?

kewinpol napisał(a):

Originally posted by Saskatchewan:

Nie chciałbym odpowiadać zbyt agresywnie, więc odpowiem tak: http://my.opera.com/community/forums/findpost.pl?id=11069272 . Robiłeś to, czy nie?


Tak już próbowałem i wtedy tekst wpisany w tym pasku szukaj, nie znika po otwarciu nowej karty. Jednak jest on na dole, na pasku stanu i nie jest zbyt wygodny w używaniu. Dlatego pytam się czy nie da się zbroić, aby ten domyślny pasek ( prawy górny róg) po otwarciu nowej karty nie usuwał tekstu ( w nowej karcie).

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by kewinpol:

aby ten domyślny pasek ( prawy górny róg) po otwarciu nowej karty nie usuwał tekstu ( w nowej karcie)

Nie znam takiego sposobu.

pgmost napisał(a):

Przecież pisałem że pasek stanu można umiejscowić na górze albo włączyć pasek główny (wyczyścić z domyślnych elementów)i zrobić swój pomysł w sposób jak pisałem (tyle tylko że pasek kart będzie niżej paska adresu - choć i to niektórym się podoba)
http://prntscr.com/4nk5r

Zrobiłem na głównym pasku to co mam na pasku dolnym który w tym momencie powinien zostać wyłączony, a szukajka ma to co chcesz by miała - na każdej karcie jest to co się wpisuje
Innymi słowami - widzisz na zrzucie 3 paski górny środkowy i dolny - moje standardowe są ten środkowy i dolny, a górny to przykład dla ciebie jak włączyć i przerobić pasek główny (ten górny) na sposób cię interesujący - zajęło mi to max 5 minut

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by pgmost:

Przecież pisałem że pasek stanu można umiejscowić na górze albo włączyć pasek główny

Ale on tak nie lubi p.

pgmost napisał(a):

A może się da wpisać w szukajkę by otwierało nowe okno a nie kartę i w tym nowym oknie by był wpisany tekst??