Problemy ze stroną.... google.com

w dziale Opera
platiniumegoiste napisał(a):

Opera niestety nie obsługuje pewnej dość istotnej funkcjo google. otóż w innych przeglądarkach jak np IE wchodząc na stronę google, wybierając zakłądkę obrazy z prawej strony budki wyszukiwania pojawia się ikonka aparatu. umożliwia ona wyszukiwanie po obrazie.

niestety wchodząc przez operę w obrazy ta ikonka nie jest wyświetlana. to dość poważna usterka skoro przeglądarka nie współpracuje z najważniejszą wyszukiwarką

zielak007 napisał(a):

To raczej wyszukiwarka nie chce współpracować z przeglądarką, bo jak się zamaskujesz jako Firefox (karta Sieć), to "usterka" znika.

platiniumegoiste napisał(a):

w to już nie wnikam, zgłaszam problem. szczerze to nie sądzę aby google uparło się akurat na Operę, pracowało z IE, FF tylko z Operą nie

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by platiniumegoiste:

nie sądzę aby google uparło się akurat na Operę

Jak im się nie chce testować, to nowe funkcje "wypuszczają" tylko na wybranych przeglądarkach, a pozostałe przeglądarki blokują.

zielak007 napisał(a):

Ale zgłaszasz problem w złym miejscu, bo to wina Google, że uniemożliwia korzystania z pewnych funkcji za pomocą innych niż jedyne słuszne przeglądarki. Jeśli nazwa UA nie pasuje do wzorca, to przeglądarka jest uważana (przeważnie niesłusznie) za niekompatybilną.
Nie skorzystasz ze wspomnianej funkcji jeśli się przedstawisz jako Opera, stary IE lub stary Firefox, ale nawet jak stworzysz swoją super przeglądarkę PlatiniumegoisteBrowser, to też nie będzie działało. I kto jest winny temu, że nie działa?

platiniumegoiste napisał(a):

tak czy inaczej to chyba opera powinna wystąpić z tym do Googla a nie szary użytkownik analizować w to co, jak i dlaczego. Zresztą ten ostatni będzie i tak miał mniejszą siłę przebicia. Poza tym to producent odpowiada za swój produkt, to w jego interesie jest to aby miał jak najlepszą opinię i jak najlepszą pozycję wśród konkurencji. Bo na dobrą sprawę szarego użytkownika mało interesuje dlaczego tak się dzieje. Korzystając z Opery nie może korzystać z danej funkcji i basta, on nie będzie wnikał w to dlaczego tak się dzieje, wybierze inną przeglądarkę i po zawodach.

Ja nie oskarżam Opery, nie mam żalu ani pretensji, po prostu zgłaszam że coś nie działa i to właśnie oni powinni zadbać o to aby działało.

chocimir napisał(a):

Zgłosiłeś problem? To dobrze, być może od teraz produkty Google będą działać w Operze od razu. Ale czekając na poprawkę od Google, możesz sam rozwiązać problem i cieszyć się wyszukiwarką działającą w Operze.

platiniumegoiste napisał(a):

zgłosiłem sprawę operze, zgłosiłem googlowi, ale chciałbym aby także opera się sprawą zajęła i ze swojej strony zgłosiła sprawę googlowi. no bo jeżeli takie problemy będą rozwiązywać użytkownicy na własną rękę to w końcu inni się nauczą że użytkowników Opery można olewać - i tak sobie poradzą

lemari napisał(a):

Originally posted by platiniumegoiste:

ale chciałbym aby także opera się sprawą zajęła i ze swojej strony zgłosiła sprawę googlowi


http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=10969662

chocimir napisał(a):

Originally posted by platiniumegoiste:

i tak sobie poradzą

Lepiej udawać głupiego?