Zakładki

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
bksbielsko napisał(a):

Witam. Mam następujący problem mianowicie gdy otwieram np. 5 filmików w nowej karcie w tle, wszystkie automatycznie się ładują i zaczynaja się odtwarzać wszystkie na raz. Da się jakoś to zmienić bym sam po przejsciu do intresującej mnie karty odpalał filmik i oglądał?

Medium napisał(a):

Originally posted by izaak-goldstein:

Obawiam się, że idealnego rozwiązania nie ma.

Może nie idealne, ale bardzo dobre, używam od dawna.
Są dwa skrypty: flashblocker.js i FlashBlock.js do wyboru. Nawet nie umiem powiedzieć, czym się różnią, bo używam ich tylko w celu zatrzymania autoodtwarzania.
Wyłączenie skryptów UJS Managerem np. przy odtwarzaniu playlisty jest wygodne, ale na najnowszej Operze UJS Manager przestał działać i trzeba to robić ręcznie.

Polecam jeden z tych skryptów. Adresu nie podam, proszę szukać po nazwie skryptu.


pgmost napisał(a):

Originally posted by izaak-goldstein:

Osobiście w ustawieniach Opery skonfigurowałem uruchamianie wtyczek tylko na żądanie i w ten sposób oglądam i słucham tylko kliknięte uprzednio media.


I to jest najlepsze rozwiązanie, szkoda tylko że ustawienie "wtyczki na żądanie" w preferencjach witryny na Youtube działa dobrze, a jak video z YT jest osadzone na innej stronie, która ma swoje włączanie filmu, najpierw trzeba aktywować wtyczkę, potem start filmu (czyli dodatkowe kliknięcie, zakładam że patch na dwuklik zainstalowany)
Choć tez nie zawsze, nie wiem od czego to zależy (np na Wykop trzeba kliknąć, a na JoeMonster nie)

Medium napisał(a):

Mnie nie zadowala ustawienie wtyczek na żądanie, wolę swoje skrypty.

bksbielsko napisał(a):

Niby taka mała rzecz a może człowieka zdenerwować, dzięki wszystkim za pomoc smile izaak-goldstein czekam na rozszerzenie wink Niestety ta wtyczka mi nie działa- włączylem ją ale nie wiem teraz jak włączyć filmik mam ten przycisk play ale naciskam klikam i nic p (opera 11.60} problem ten pojawił się po aktualizacji bo wczesniej tak nie było jak pamiętam