Etykiety

w dziale Opera
pityah napisał(a):

Mam taką zachciankę, żeby zmienić nazwy i ikony etykiet, którymi można oznaczać maila i wiadomości z grup dyskusujnych i kanałow RSS w OPerze 8.5. Tylko jak? Zmiana nazw (przez Właściwości) działa tylko w danej sesji. Program nie zachowuje zmian. Czy da się prowadzić inne nazwy i ikony etykiet na stałe? Te defaultowe są dla mnei średnio przydatne...

pityah

JaDo napisał(a):


1. Nazwy - plik .lng

2. Ikonki - skórka.zip, trzeba utworzyć swoje, wrzucić do katalogu icons (u mnie do tego) po rozpakowaniu i ewentualnie zmienić wpisy w skin.ini (słowo do wyszukania->Label)jeżeli nowe ikonki noszą inne nazwy.

pityah napisał(a):

Oops. Trochę to dla mnei skomplikowane...sad Chyba prościej będzie się przyzwyczaić... smile
Ale dziękuję za radę.

pityah

andol napisał(a):

Originally posted by pityah:

Trochę to dla mnei skomplikowane...1. Znajdź w katalogu Opery plik pl.lng.
2. Otwórz go w dowolnym notatniku obsługującym UTF-8 (może być Notatnik z WindowsXP).
3. Znajdź ten fragment:
26561="Ważne"
26562="Do zrobienia"
26563="Odpisz"
26564="Skontaktuj się"
26565="Spotkania"
26566="Imprezy"
26567="Zabawne"
26568="Wartościowe"

4. Zmień teksty na takie, które Ci odpowiadają.

pityah napisał(a):

Nie, nie, nie! No aż tak leniwy to jednak nie jestem bigsmile Nazwy zmieniłem sobie bezboleśnie. Tylko zmianę ikonek sobie już raczej daruję, bo to chyba już mój próg lenistwa przekracza smile A być może również umiejętności.
Jednak bardzo dziękuję za podpowiedź.

pityah

szyk napisał(a):

Nie poddawaj się. bigsmile

http://www.testopery.terramail.pl/754/skin2.html
http://home.wanadoo.nl/sipke.reina/opera/images.html

Na powyższych stronach możesz zobaczyć ikonki z używanej skórki, dzięki temu szybko odnajdziesz te, które chcesz zmienić (dla ułatwienia podam, ze nazwy ikonek dla etykiet zaczynają się od wyrazu "Label" smile). Potem w sekcji Images w pliku skin.ini w skórce odnajdujesz lokalizację tych wybranych ikonek i następnie na przykład podmieniasz je na własne. I tyle. wink

pityah napisał(a):

Oj, kusisz Mefisto, kusisz....devil Co ciekawe, to dość skutecznie smile Stawię czoła labelkom, ino... jutro whistle
A o wynikach tej batalii, która już teraz wydaje mi się dość nierówna ( stawiam na labelki:) ) poinformuję... To życzcie mi powodzenia.
No i ku chwale Opery! bigsmile

pityah

pityah napisał(a):

Słowo się rzekło, zatem zabrałem się do podmieniania ikon labelków i... nawet nie zacząłem. To pewnie będzie 100-procentowa lameria, ale nie mam pojęcia gdzie są wszystkie skórki, których używam knockout . W folderze "skins" w katalogu Opery są tylko dwa pliki: standard_skin i windows_skin. Innych za diabła nie mogę doszukać sie na moim dysku... Co Opera z nimi robi? (czyt:Gdzie je umieszcza?)

pityah

JaDo napisał(a):

\profile\Skin

symeon napisał(a):

Podmiany ikonek w skórkach opery tylko wydają się trudne na początku. W rzeczywistości to nie jest nic trudnego, także dokładanie własnych ikonek do jakichś przycisków.
Pytanie mam tylko jedno; czy można dorobić własną etykietę do opery ?