Znajdź błąd - kanały RSS

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
woj-tek napisał(a):

Dla nakreślenia problemu załączam obrazek...
http://img98.imageshack.us/img98/1529/image18sx.png

Kiedyś już napomnkąłem o tym problemie, ale bez oddzewu... wcześniej nie było to aż tak denerwujące bo dotyczyło tylko dwóch kanałów, jednak zwiększenie ilości subskrybcji sposowodało całkowity rozgardziasz :/ Co ciekawe - edytor pokazuje adresy ok... Czy mogłoby to wynikać z usuwania niechcianych subs? tzn najpierw raz się usuwa co powoduje tylko odznaczenie, ok, potem drugi raz juz permanentnie... sam juz nie wiem :/ I jak to naprawic bez koniecznosci ponownego zapisywania sie do wszystkich kanalow?

EDIT: ROTFL... ale gUpi jestem... obrazek poprawiony smile

yarecco napisał(a):

Originally posted by lwiczek:

Dla nakreślenia problemu załączam obrazek.


zaiste ten obrazek to problem: nic na nim nie widać....

adas napisał(a):

Nie wiem czy coś ci to da, ale napiszę. Odkąd korzystam z Opery 9 to jeszcze ani razu żaden rss mi nie przeskoczył do innego. A wcześniej to się u mnie zdażało często (nawet mejle do RSS-ów wskakiwały).

woj-tek napisał(a):

Hmm... no super, ale do 9 final jeszcze maaaasa czasu sad

archetwist napisał(a):

A do nie-final nie masa

woj-tek napisał(a):

No tak... ale to nawet beta nie jest niestety ... sad

archetwist napisał(a):

Originally posted by lwiczek:

No tak... ale to nawet beta nie jest niestety ... sad


No ale co z tego? Grunt że działa bez większych problemów.

woj-tek napisał(a):

No właśnie u mnie nie działa tak super ;] Wydaje mi się trochę bardziej zasobożerna niz 8.51... no i częściej się krzaczy... A wspomniałem, że 'to nawet nie beta' bo zazwyczaj jadę na najnowszych wersjach smile

Może jednak czas ponownie spróbować? :>

EDIT@1437: Zauważyłem że pomogło wywalenie plików z katalogu indexer i lexicon... w ogole caly katalog mail zajmowal ~10,5MB a po reindeksacji juz tylko ~750KB... a dodam tylko że nie używam mailera a jedynie RSS bigsmile Co prawda dalej w przypadku jednego kanału występują powtórzenia ale to i tak jest spory plus... Poza tym postanowiłem ponownie spróbować TP1... ja na razie przeniosłem cały konfig, skonwertowało pocztę [RSS] do nowego formatu, i jak na razie, odpukać - nic się nie krzaczy bigsmile

archetwist napisał(a):

Originally posted by lwiczek:

Poza tym postanowiłem ponownie spróbować TP1... ja na razie przeniosłem cały konfig, skonwertowało pocztę [RSS] do nowego formatu, i jak na razie, odpukać - nic się nie krzaczy bigsmile


Trzymam kciuki wink

Mnie żadne specjalnie nieprzyjemności ze strony 9.0 TP1 nie spotkały. Prócz standardowych "robaczków" zamiast stron od czasu do czasu.

woj-tek napisał(a):

Hmm.. odświeżam - TP1 - problemy nie wystepowaly [a raczej nic nie zauwazylem]. Po przesiadce na TP2 znowu masakra... i to nie tak, że mieszają sie tylko dwa-3 kanały... praktycznie każdy wątek występuje gdzie indziej :/ A jak przedtem wystepowala tylko zamiana kanal-katalog w ktorym sie pojawial, tak teraz w jednym katalogu moge miec wymieszane wiadomosci z roznych kanalow...
Aha - mam 36 feedow... ktos potwierdzi?

Sombria napisał(a):

Originally posted by lwiczek:

ktos potwierdzi?


Niestety tak. (tzn. potwierdzam wystepowanie problemu; jeśli chodzi o ilość twoich feedów to nie mam możliwości sprawdzenia bigsmile)
Dodatkowo mail mi wylądował w RSSach. Usunięcie indexer zadziałało, ale przy okazji wszystkie RSS i maile wyleciały mi ze swoich grup (dobrze, że zrobiłam kopię zapasową).
Jest jeszcze jedna rzecz z którą nie umiem sobie poradzić. Przy wysyłaniu maila wyskoczył mi błąd i mail został w Outbox. Okazalo się jednak, że został wysłany. Czy da się ręcznie przenieść go do innego folderu?

symeon napisał(a):

Używam do dawna RSS'ów i miałem tylko raz kiedyś taki problem że wiadomości się pomieszały. Subskrybuje non stop około 30 - 50 kanałów i jak narazie jest ok.
Ciekawe dlaczego tak się dzieje,że na jednym kompie działają dobrze a na innym gorzej.
Może to wina mieszania w ustawieniach klienta poczty operki. Mam ustawione tylko jedno konto mailowe, tylko po to by mieć aktywny panel pocztowy, ale z tego konta nie korzystam ( trzeba powiedzieć że panel pocztowy nie za bardzo się udał OS ). subskrybuje również kilka grup dyskusyjnych i zero problemów.

woj-tek napisał(a):

No wlasnie a ja nie dodawalem zadnego konta... Niemniej nawet przy uzywaniu takze mailera [jak zostalo wczesniej wspomniane] problem wystepuje...

Sombria napisał(a):

Originally posted by symeon:

Może to wina mieszania w ustawieniach klienta poczty operki.


Ech to chyba nie takie proste - a szkoda, bo lekarstwem byłaby ponowna instalacja i po kłopocie.

Poradziłam sobie z tymi mailami, które lądują nie tam gdzie trzeba. Wystarczyło wrzucić je do oddzielnego filtra i ten filtr eksportować a potem importować.
Gorzej z RSS-ami. Zostawiam sobie co ciekawsze na "pamiątkę" i to trochę irytujące jak siedzą w innych katalogach.
Może kiedyś ten błąd będzie naprawiony.