problem z szyfrowaniem na stronie logowania do banku po przekierowaniu z aukcji WOŚP

w dziale Opera
njupas napisał(a):

Witam,
Brałem udział w aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Serwis wygląda jak stare Allegro. Można zapłacić z większości kont internetowych na konto fundacji. Robiłem już takie płatności przy niecharytatywnych aukcjach. Ale przy próbie płatności przez inteligo za aukcję WOŚP po przekierowaniu na stronę logowania do inteligo Opera wykryła kodowanie strony logowania do banku jako niebezpieczne. Co ciekawe, w informacji wyświetlonej po kliknięciu kłódki mowa nadal o serwerze WOŚP:

Opera has classified the connection to the server ssl.aukcje.wosp.org.pl as insecure.

the server ssl.aukcje.wosp.org.pl has identified itself with an electronic certificate. The certificate is signed and verified by an issuer that is on this browser's list of trusted authorities.



Na szczęście to zauważyłem i nie logowałem się. Zamknąłem okno. Wszedłem na www.aukcje.wosp.org.pl ponownie. Byłem nadal zalogowany, zatem wylogowałem się. Zamknąłem okno i przeglądarkę. Ponownie otworzyłem, zalogowałem na aukcje WOŚP, kliknąłęm płać z inteligo i to samo - otwarta kłódka.
Po wylogowaniu dokonałem transakcji bez tego problemu w Firefox. Nie wiem czy może to być zatem problem strony ( czy Opery, czy też Firefox inaczej klasyfikuje algorytmy szyfrowania.

Niestety nie zachowałem informacji dotyczących algorytmu szyfrującego.

Czy ktoś używający aukcji WOŚP i inteligo, kto zna się na szyfrowaniu, może to sprawdzić? (tzn. chyba trzeba wziąć udział w jakiejś aukcji charytatywnej)

Jeśli nie, to spróbuję jeszcze raz to powtórzyć przy jakiejś złotówkowej aukcji jak będę miał egzaminy za sobą (ehh, sesja...)

Dziękuję za zainteresowanie problemem,
Andrzej

archetwist napisał(a):

Szkoda, że przed wysłaniem posta nie przeszukałeś forum. Było już kilka wątków na ten temat, jeden niedawno.

To znany błąd Opery w klasyfikowaniu bezpieczeństwa.

njupas napisał(a):

Dzięki i przepraszam. Faktycznie do wycięcia temat.