Brak folderu poczty.

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Zyong napisał(a):

WinXP, Opera 8.51, kompilacja 7712, była instalowana na 8.5 a ta na 8.0. Na aktualnym kompie działa od czterech miesięcy, poczta z dwóch kont plus grupa dyskusyjna, całość około 2500 postów.
Przygotowuję się do reinstalacji systemu i chciałem przenieść sobie pocztę na nową i ... nie znalazłem folderu mail. Przeszukałem systemową wyszukiwarką dysk w poszukiwaniu *.mbs i nic nie znalazłem.
Proszę Was o podpowiedzi.

Zyong

AbdulMumit napisał(a):

Jeśli nie zmieniłeś lokalizacji folderu z pocztą poprzez mianę wpisu w pliku opera6.ini, to standardowo w Windowskie XP znajduje się ona w: C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\Dane aplikacji\Opera\Opera\Mail. Jeśli tam jej nie ma, sprawdź, jaka ścieżka podana jest w pliku opera6.ini, który prawdopodobnie znajduje się w C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\opera6.ini (linia zaczyna się od słów: Mail Root Directory).

Zyong napisał(a):

Dzięki. Byłem przekonany, że powinien być w ...\Program Files\Opera. Mam wrażenie, że wersja 7.xx tam właśnie przechowywała pocztę, ale może się mylę.

Pozdrawiam
Zyong

andol napisał(a):

Originally posted by Zyong:

Mam wrażenie, że wersja 7.xx tam właśnie przechowywała pocztę, ale może się mylę.To akurat działa tak samo w wersjach 7.x, 8.x i 9.x i zależy od użytkownika, a dokładniej od tego, jak zainstalował Operę.