Konto pocztowe - problem...

w dziale Opera
janhalb napisał(a):

Mam dziwny problem z kontem pocztowym na operamail.com. Stworzyłem konto - nie korzystam z niego w zasadzie, ale jest. W ustawieniach było, że ma sprawdzć co 5 minut, czy jest nowa poczta.

Ostatnio Opera co parę chwil wywala mi komunikat, że "nie może ściagnąć poczty przez POP3, bo -ERR Login failed".

Loginu ani hasła nie zmieniałem. Login i hasło są i funkcjonują, bo kiedy wchodzę na operamail przez www - to wszystko jest OK. Natomiast kiedy w Operze kilkam Narzędzia / konta... / zaznaczone konto / właściwości, to w zakładce "serwery" zarówno w serwerze poczty przychodzącej, jak wychodzącej, widenieje hasło (oczywiście w formie gwiazdek), ale sześcioliterowe. "Moje" hasło (na które bez kłopotu loguję się przez www) jest ośmioliterowe. Samo się zmieniło? :/

Ale to nie wszystko. Bo kiedy w tej zakładce "serwery" wpisuję z powrotem moje hasło (to ośmioliterowe...), kilkam OK, to po ponownym otwarciu tej zakładki znowu widnieje tam to "inne", sześcioliterowe hasło! Tak, jakby moje zmiany w ogóle nie były zapisywane!

Miał ktoś z Was tego typu szopki? Wiecie, o co może chodzić?

JaDo napisał(a):

Originally posted by janhalb:

Wiecie, o co może chodzić?


Wiecie. Tak ma być i jest dobrze->Security. A konto->spróbuj ustawić częstotliwość sprawdzania np. co 15-20 min.

andol napisał(a):

A przedłużyłeś subskrypcję? wink
W bezpłatnej wersji usługi OperaMail nie ma możliwości dostępu do konta przez POP3.

janhalb napisał(a):

Po pierwsze - ja mam Operę (jeszcze) kupioną. Po drugie - co do hasła to rozumiem, że "security" (nie wiedziałem). Natomiast niech mi ktoś w takim razie wyjaśni, dlaczego kiedy zmieniłem uwizrytelnianie z "automatycznego" na "auth. login", a potem z powrotem na "automatyczne", to wzystko zaczęło działać jak trzeba i świetnie się ściąga? bigsmile

Dziwnie ta operowa poczta działa jednakowoż.

andol napisał(a):

Originally posted by janhalb:

Po pierwsze - ja mam Operę (jeszcze) kupioną.Dlatego też zapytałem się, czy przedłużyłeś subskrypcję.
Kupując Operę otrzymałeś roczną (półroczną?) subskrypcję na Opera Web Mail Premium. Po upływie tego okresu będziesz musiał zapłacić za przedłużenie (IMO zupełnie niepłacalne biorąc pod uwagę atrakcyjność serwisu) lub pogodzić się ze zmniejszeniem funkcjonalności.