odzyskiwanie poczty w operze?

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
arseci napisał(a):

Czy mozna odzyskac skasowana poczte, cos podobnego jak pliki *.dbx w outlook express?

PS. Sprawa jest dosc wazna, chodzi o dwod w sprawie, niestety jakis czas temu usuwalem cala stara poczte!

Znalezlem taki folder: Documents and Settings\...\Dane aplikacji\Opera\Opera\mail\store w ktorym znajduja sie foldery acount z plikami o rozszerzeniu *.mbs, Ktos moze wie jak je odczytac?

yarecco napisał(a):

Spróbuj tego programu.
To jest 30 dniowy trial ale wystarczy, żeby odczytać pliki.
Po instalacji uruchom i wskaż wybrany plik .mbs. Możesz go przekonwertować na jeden z kilkunastu formatów, np html, txt, eml pdf czy rtf.
Jest szansa, że odzyskasz, bo z tego, co zauwazyłem klient poczty M2 nawet po skasowaniu trzyma przez jakiś czas "śmieci" w folderze Mail, chyba, że po skasowaniu robiłeś reindeksacje poczty.
Powodzenia:)

arseci napisał(a):

dzieki tez go w miedzy czasie znalazlem... niestety nie ma tych maili, ktore potrzebuje, byc moze ma to zwiazek z reindeksacja o ktorej wspominasz, choc sa niektore maile z poczatku 2004 roku.

yarecco napisał(a):

Hmm ja bym profilaktycznie zajrzał do wszystkim mbs-ów:)
a swoją drogą przy obecnych rozmiarach skrzynek pocztowych na serwerach można śmiało zaznaczyc opcję : pozostaw na serwerze. Wtedy zawsze mamy kopie na serwerze. teraz rozmiar więszkości darmowych skrzynek sięga 1GB pojemności.

underhill_79 napisał(a):

Zapytam dla pewności...
Jeśli zaznaczę opcję - pozostaw wiadomości na serwerze - Opera, przy sprawdzaniu poszczególnych kont, nie będzie za każdym razem pobierać tych wiadomości, które już raz ściągnęła, tak? :-)

yarecco napisał(a):

Originally posted by underhill_79:

Opera, przy sprawdzaniu poszczególnych kont, nie będzie za każdym razem pobierać tych wiadomości, które już raz ściągnęła, tak? :-)


Nie smile

Tzn. nie będzie. Wyjątkiem jest serwer poczta.fm Kiedys miałem tam konto i obojętnie jakiego programu pocztowego używałem, raz na jakiś czas "schodziła" mi cała poczta.

golew napisał(a):

Originally posted by yarecco:

Wyjątkiem jest serwer poczta.fm


Oj o2 też lubi od czasu do czasu zrobić takie numery wink